ماجرای فروش داروی ضدکرونا در ایستگاه مترو چه بود؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با اشاره به اینکه اولین مورد مشکوک ابتلا به کرونا در مترو گزارش شد، گفت: آمار مسافران مترو به شدت کاهش یافته است.

ماجرای فروش داروی ضدکرونا در ایستگاه مترو چه بود؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل از فارس، فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار گشت، درباره اقدامات شرکت مترو جهت مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا گفت: از ابتدای اسفند شرکت بهره برداری مترو درگیر موضوع کرونا شده و اولین مورد مشکوک در متروی تهران گزارش شد.

وی اضافه کرد: برای نظافت و ضدعفونی قطارهای مترو علاوه بر اینکه در طول روز این موضوع انجام می گیرد پس از انتها سرویس دهی در انتهاه ها اقدامات لازم در حال انجام است و در 127 ایستگاه مترو نیز در طی روز و آخر شب عملیات ضدعفونی انجام می گیرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران ادامه داد: اقدامات لازم برای تأمین مواد ضدعفونی، ماسک و دستکش برای پرسنل انجام داده ایم و نیروهای آتش نشانی نیز قطارهای مترو را ضدعفونی کرده اند. علیرغم محدودیت هایی که وجود داشته ولی ضدعفونی قطارها و اقدامات لازم را انجام داده ایم.

کاهش تعداد مسافران درآمدمان را به شدت کم کرده است

نوبخت در ادامه با اشاره به اینکه کاهش تعداد مسافران درآمد شرکت بهره برداری مترو را به شدت کم کرده است گفت: با محدودیت مالی به دلیل شیوع کرونا روبرو شده ایم تأمین هزینه های پیمانکاری ما را دچار مضیقه کرده و تلاش کرده ایم که البته مسائل رفع شود.

فروش کاغذی بلیت ممنوع شده است

وی درباره فرایند اطلاع رسانی و برنامه های آموزشی در مترو تهران گفت: اطلاع رسانی از طریق نصب پوستر و بنر در ایستگاه ها و قطارهای مترو انجام گرفته و ایستگاه هایی که دارای تلویزیون هستند نیز آموزش مدام در حال پخش برای پرسنل، پیمانکاران و شهفرایندان است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با اعلام اینکه فروش بلیت های کاغذی مترو ممنوع شده است گفت: از همان ابتدای بروز کرونا فعالیت های غرفه های غذاخوری محدود و آبخوری ها را جمع کردیم. همچنین هواسازهای زیادی برای مترو در نظر گرفته شده است.

سرفاصله حرکت قطارها افزایش نیافته است

نوبخت در پاسخ به این پرسش که آیا سرفاصله حرکت قطارهای مترو به دلیل کاهش مسافر افزایش یافته است گفت: خیر ولی درصدد هستیم این اقدام را انجام دهیم چون تعداد مسافر بسیار کم شده و ما باید توان مان را برای سال آینده در نظر گیریم.

ماجرای فروش داروی ضدکرونا در ایستگاه مترو

وی در مورد خبر فروش داروی ضدکرونا در مترو شهرری گفت: ما هیچ مجوزی برای فعالیت این افراد نداده ایم ولی ظاهراً برخی برای اطلاع رسانی در ایستگاه مترو جمع شده بودند و اقدام به فروش این دارو کرده بودند که ما جلوی آن را گرفتیم.

از تعطیلی مترو در شرایط کنونی استقبال می کنیم

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در مورد اینکه آیا فعالیت مترو به دلیل پیشگیری از بروز کرونا متوقف می شود یا خیر گفت: ما تابع نظرات بالادستی هستیم و خیلی از این موضوع استقبال می کنیم.

وی بیان داشت: پروتکل و برنامه ریزی های لازم را در این زمینه انجام داده ایم و اگر فعالیت متوقف شود در نظر گرفته ایم که چه بخشی باید در شرکت بهره برداری سر کار حاضر شوند و چه بخشی حضور نیابند و امیدواریم که برای روزهای انتهای سال برنامه ای در این زمینه داشته باشیم.

نوبخت اضافه کرد: حمل و نقل عمومی در صورتی که ارائه نشود شیوع کرونا نیز پیشگیری می شود.

برخی از ایستگاه های مترو دارای پایگاه اورژانس

وی خاطرنشان کرد: برخی از ایستگاه های مترو نیروهای اورژانس و پایگاه مورد نظر را دارد و برای سایر ایستگاه ها نیز ارتباط مستقیم وجود دارد.

وی گفت: در صورتی که نیاز به حضور نیروهای اورژانس به دلیل موضوع کرونا باشد ما موضوع را به آنها گزارش می دهیم تا اقدامات لازم انجام گیرد.

دستفروش در ایستگاه ها نداریم

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در مورد فعالیت دستفروشان گفت: در مترو فعالیت دستفروشان داخل قطارها است و در ایستگاه ها این افراد حضور ندارند که البته در داخل قطارها نیز آمارشان کاهش یافته است.

وی بیان داشت: روزانه 140 قطار وارد سرویس مترو می شود و 2340 حرکت قطار داریم بنابراین نمی توانیم به صورت کامل داخل قطارها را برای فعالیت دستفروشان رصد کنیم.

منبع: جام جم آنلاین

به "ماجرای فروش داروی ضدکرونا در ایستگاه مترو چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای فروش داروی ضدکرونا در ایستگاه مترو چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید