محورهای دیدار اردوغان و بایدن از نگاه مشاور امنیت ملی کاخ سفید

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در خصوص دیدار رئیس جمهور آمریکا با همتای ترکیه ای خود در حاشیه اجلاس سران ناتو گفت: دو رهبر درباره مسائل منطقه ای از جمله مدیترانه شرقی، سوریه، ایران و قره باغ یک برنامه جامع خواهند داشت و مصاحبه خواهند کرد.

محورهای دیدار اردوغان و بایدن از نگاه مشاور امنیت ملی کاخ سفید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ادکلن شنل، جیک سولیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در نشست جین ساکی سخنگوی کاخ سفید در خصوص دیدارهای بایدن در ماه ژوئن با بیان اینکه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را به خوبی می شناسد، گفت: بایدن و اردوغان برای بررسی همه ابعاد روابط دو کشور، مشتاقانه منتظر استفاده از این فرصت هستند.

وی افزود: دو رهبر درباره مسائل منطقه ای از جمله مدیترانه شرقی، سوریه، ایران و قره باغ یک برنامه جامع خواهند داشت و مصاحبه خواهند کرد.

سولیوان با بیان اینکه ترکیه درباره مذاکره افغانستان و نقش آفرینی ترکیه در فرایند دیپلماسی این کشور، گفت: دو کشور درباره موضوعات مختلف نیز مصاحبه خواهند کرد.

وی ادامه داد: بایدن، اردوغان را خوب می شناسند و این دو زمان زیادی را با یکدیگر سپری کرده اند.

قرار است جو بایدن در ماه ژوئن نخستین سفر خارجی خود را به انگلیس و بلژیک برای دیدار با مقامات لندن و ناتو انجام دهد. در حاشیه اجلاس سران ناتو در بلژیک نیز دیدارهایی بین بایدن با مقامات کشورهای مختلف از جمله ترکیه انجام خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "محورهای دیدار اردوغان و بایدن از نگاه مشاور امنیت ملی کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محورهای دیدار اردوغان و بایدن از نگاه مشاور امنیت ملی کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید