مرزهای هوایی ایران باز می شود؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، در حالی که از اسفند ماه سال گذشته کشورهای مختلف مرزهای خود را به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به روی یکدیگر بستند و هواپیماهای بسیاری زمین گیر شدند، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت که مذاکرات دو و چند جانبه بین کشورهای مختلف دنیا برای بازگشایی تدریجی مرزهای هوایی و تردد مسافران در حال انجام است و این اتفاق برای ایران نیز افتاده و به تدریج شاهد اعلام نتایج آن و آغاز شدن پروازها خواهیم بود.

مرزهای هوایی ایران باز می شود؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، از اسفند ماه سال گذشته و با شیوع و گسترش ویروس کرونا در کشورهای مختلف سخت گیری دولت ها برای تردد مسافران و حتی انجام هر گونه پرواز غیرضروری بیشتر شد تا جایی که کشورهای مختلف مرزهایشان را به روی یکدیگر بستند.

حالا پس از گذشت بیش از دو ماه به نظر می رسد که مذاکرات دو و چندجانبه ای بین کشورهای مختلف آغاز شده تا مرزهای هوایی به تدریج بازگشایی شده و ترددهای مسافری و تبادلات تجاری از این طریق از سر گرفته شود که البته در این میان رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از شیوع کرونا در اولویت برای همه دولت ها قرار گرفته است.

مقصود اسعدی سامانی- دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی- درباره آخرین شرایط پروازهای خارجی و مذاکرات برای بازگشایی تدریجی مرزهای هوایی به وبلاگ ادکلن شنل گفت: براساس مذاکرات اجرا شده کشورهای مختلف قوانین و پروتکل های برای خود تعریف کردند تا ضمن جلوگیری و گسترش شیوع ویروس کرونا در کشورهای خود مرزهایشان را برای تردد مسافران به صورت تدریجی و البته با رعایت شرایط و مقررات سختگیرانه بازگشایی کنند.

وی افزود:این اتفاق برای ایران نیز افتاده و مذاکرات در جریان است که در این راستا از فردا پرواز به مقصد آمستردام هلند آغاز می شود و هر هفته پنجشنبه این پرواز انجام خواهد شد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: براساس مذاکرات اجرا شده بین ایران و هلند در تاریخ مذکور پروازهای تهران - آمستردام از سوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد و مسافران با شرایط و ضوابطی که دو کشور به توافق رسیده اند می تواند مسافرت های هوایی خود را آغاز کنند البته همه مسافران ضمن داشتن گواهی بهداشت باید پروتکل ها و مقررات توافق شده را به دقت اجرایی کنند.

وی گفت: برخی دیگر از پروازهای اروپایی نیز به صورت موردی انجام می شود و درباره قطر نیز سفرهای هوایی به صورت موردی توافق شده است. اما پرواز به مقصد دوبی تنها به صورت باری امکان پذیر است.

اسعدی سامانی با بیان این که پروازهای خارجی ایرلاین های داخلی به مقصد پاریس، لندن، بانکوک و کوالالامپور طبق روال سابق و با رعایت پروتکل های بهداشتی توافق شده ادامه دارد اظهار کرد: مذاکرات ایران با کشورهای مختلف همچنان انجام می شود و کشورها به تدریج محدودیت ها و پروتکل های مورد نظر خود را اعلام می کند اما پس از رسیدن به توافق نتایج مذاکرات اعلام خواهد شد و همه ایرلاین های داخلی آمادگی کامل برای رعایت این ضوابط را در پروازهای خود دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مرزهای هوایی ایران باز می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزهای هوایی ایران باز می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید