مستاجران شوکه شدند، پیشنهادات عجیب مالکان

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، بازار رهن و اجاره در آستانه ورود فصل جابجایی برخی مستاجران را شوکه کرد.

مستاجران شوکه شدند، پیشنهادات عجیب مالکان

به گزارش خبرنگار وبلاگ ادکلن شنل، بازار نقل و انتقال مستاجران هر ساله در تابستان به اوج خود می رسد. بازاری که اجاره نشینان را از ماه ها قبل به فکر رایزنی با موجر می اندازد. دغدغه اجاره نشینان برای تمدید ملک جاری هر چه به موعد قرارداد نزدیک می شود، بیشتر می شود، اما امسال شرایط ویژه تری برای مستاجران ایجاد شده است.

اجاره نشینان به دنبال تمدید قرارداد

گذری در بازار اجاره نشان می دهد، با توجه به شرایط کرونایی، بخش قابل توجهی از اجاره نشینان تمدید قرارداد فعلی را ترجیح می دهند اما در بسیاری از موارد، در رایزنی با موجران خود با نرخ های غیرمتعارف روبرو می شوند.

وبلاگ ادکلن شنل به همین بهانه در گفت و گو با چند مستاجر، نتیجه رایزنی با موجران آنها را جویا شده است.

مستاجران شوکه شدند

یکی از مستاجران که بنا دارد ملک فعلی واقع در شهرک اکباتان را تمدید کند می گوید: در حال حاضر ملک وی 180 متر مربع است که در سال گذشته با پرداخت مبلغ 80 میلیون تومان به عنوان ودیعه و پرداخت ماهیانه 5 میلیون تومان اجاره کرده است که امسال با پیشنهاد عجیب 400 میلیون تومانی موجر برای ودیعه و 6 میلیون تومان برای اجاره روبرو شده است.

مستاجر دیگری در محله ونک نیز در گفت و گو با از پیشنهاد موجر خود برای تمدید قرارداد می گوید. به گفته او، ملکی که در حال حاضر به دنبال تمدید قرارداد آن است در خیابان ملاصدرا قرار گرفته است که در سال گذشته بابت ودیعه این ملک 200 میلیون تومان و بابت اجاره 3 میلیون تومان ماهیانه پرداخت می کرد اما امسال با پیشنهاد بسیار عجیب از سوی موجر خود روبرو شده به این ترتیب که مالک این ملک دو روش را برای تمدید به مستاجر پیشنهاد داده؛ نخست پرداخت 600 میلیون تومان به عنوان ودیعه بدون پرداخت اجاره ماهیانه و روش دیگر پرداخت 18 میلیون تومان اجاره ماهیانه بدون پرداخت ودیعه.

تحقیقات از شرایط بازار اجاره در محلات و مناطق مرکزی و بافت میانی شهر هم از پیشنهادات عجیب برخی موجران حکایت دارد که مستاجران را با مشکل روبرو کرده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "مستاجران شوکه شدند، پیشنهادات عجیب مالکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستاجران شوکه شدند، پیشنهادات عجیب مالکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید