مورینیو: می خواستم با قهرمانی در سه کشور به تاریخ بپیوندم

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، ژوزه مورینیو در گفت وگو با نشریه مارکا از اتفاق های دوران 3 ساله حضورش در رئال مادرید صحبت کرده و مدعی شده فصل 2012-2011 تیمش بهترین تیم در اسپانیا و اروپا بوده است.

مورینیو: می خواستم با قهرمانی در سه کشور به تاریخ بپیوندم

دوران کرونا

مورینیو درباره روزهای کرونایی و فعالیت هایش می گوید: خب، صادقانه بگویم، من بیشتر از همیشه فوتبال می بینم، آنالیز می کنم و درباره تیم ها و مربیان دیگر یاد می گیرم. دلم برای فوتبال تنگ شده. دلم برای دنیای مان تنگ شده، اما الان باید صبور و مراقب باشیم. این مبارزه ای است که همه را نگران می کند و هرکس باید نقش خودش را بازی کند.

بازگشت فوتبال

مورینیو درباره ادامه فصل هم بیان می کند: اگر به بازی کردن در لیگ ادامه دهیم برای همه ما خوب خواهد بود، برای فوتبال و لیگ برتر هم خوب خواهد بود. این می تواند نشانه خوبی باشد. آقای خاص درباره بازی کردن پشت درهای بسته هم گفت: دوست دارم فکر کنم فوتبال هیچوقت پشت درهای بسته برگزار نمی شود، برای اینکه دوربین ها هستند و میلیون ها نفر بازی را می بینند.

بهترین رئال مادرید

از مورینیو درباره حضورش روی نیمکت رئال مادرید سؤال می شود و فصل باورنکردنی 2012-2011 که او درباره اش می گوید: آن زمان خیلی مهم بود، برای اینکه در دورانی بودیم که بارسلونا تسلط داشت. سرانجام دادن به تسلط بارسلونا با رکورد امتیازی و رکورد گل و چیزهایی از این دست، خیلی جالب تر و هم تر می شود. برای اینکه این کار را ما به بهترین شکل ممکن انجام دادیم. تنها لالیگا را نبردیم، بلکه به روشی آن را انجام دادیم که تاریخ را رقم زد.

پیروزی در نوکمپ

آقای خاص درباره برد 2 بر یک در نوکمپ، در فصلی که رئال مادرید قهرمان شد هم می گوید: آن ها خاطرات بسیار خوبی هستند. ما در جست وجوی دو نتیجه مقابل بارسلونا بودیم. برد خیلی خوب بود، اما تساوی هم خوب به حساب می آمد. ما برای بازی در نوکمپ به خوبی آماده بودیم. مدام به بازیکنانم می گفتم که پیروز می شویم.

هویت رئال مادرید

سرمربی فعلی تاتنهام هم درباره نقدها از سبک بازی تیمش هم بیان می کند: خب آن حرف ها را خوب یادم هست. ما یک هویت بازی کاملاً تعریف شده داشتیم. از لحاظ دفاعی خیلی خوب و سازماندگی شده بودیم. همه دقیقاً می دانستند چه کاری انجام دهند. قادر بودیم ضدحملاتی سریع و مستقیم صورت دهیم.

نقش رونالدو

مورینیو در واکنش به اینکه نقش کریستیانو رونالدو در رئال مادرید او بسیار پررنگ بوده هم گفت: دوست ندارم راجع به افراد صحبت کنم. همه بازیکن ها مهم بودند و هرکدام نقش مهمی داشتند. همه می خواستند جام بگیرند و قهرمان شوند. برای رسیدن به این هدف تلاش می کردند. برای مثال یادم هست که کایخون و گرانرو زیاد بازی نمی کردند، اما بازیکنان مهمی به شمار می آمدند. آن تیم لیاقت قهرمانی در لالیگا و لیگ قهرمانان را داشت.

قهرمانی در 3 کشور

این مربی پرتغالی درباره قهرمانی همراه چلسی، اینتر و رئال مادرید هم بیان نمود: می خواستم در ایتالیا، انگلیس و اسپانیا قهرمان شوم. من هنوز تنها مربی ای هستم که این کار را انجام داده است. حقیقت این است که می خواستم با این قهرمانی ها وارد تاریخ شوم.

اتهام دفاعی

مورینیو درباره اتهام بازی دفاعی رئال مادرید با وجود رکورد 121 گل زده در یک فصل هم گفت: ببینید، من چیزی نمی گویم. تاریخچه بازی ها موجود است و هیچ چیز بهتر از خود بازی ها جوابگو نیست. بازیکنانی که در دوران مربیگری ام کمک شان کرده ام توانسته اند پیشرفت کنند و به افراد بزرگی در دنیای فوتبال تبدیل شده اند.

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو

به "مورینیو: می خواستم با قهرمانی در سه کشور به تاریخ بپیوندم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورینیو: می خواستم با قهرمانی در سه کشور به تاریخ بپیوندم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید