چله خانه تکیه مادر شاهزاده میزبان زائران می گردد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، ایسنا/ براساس آخرین اخبار و گزارشات منتشر شده، چله خانه تکیه مادر شاهزاده میزبان زائران می گردد.

چله خانه تکیه مادر شاهزاده میزبان زائران می گردد

سید محسن عبادی گفت: پس از تجربه پیروز بازگشایی چله خانه تکیه بابا رکن الدین با هدف زیارت فردی زائران، چله خانه تکیه مادر شاهزاده نیز از تاریخ 26 خرداد میزبان زائران می گردد.

او ادامه داد: میزبانی شایسته و ایجاد فضایی معنوی در چله خانه شامل نورپردازی و پخش اصوات متناسب با فضای چله خانه از جمله اقدامات مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد در این خصوص بوده است

مسئول اجرایی مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد اعلام کرد: چله خانه ها جنبه زیارتی و عبادت فردی دارد و مجموعه تخت فولاد با حفظ همین کاربری، بهره برداری از آنها را انجام می دهد. در این میان، تخت فولاد نیز به عنوان یک ظرفیت معنوی در شهر اصفهان می تواند نقش مؤثری در ارتقای فرهنگ دینی و تربیت معنوی شهروندان داشته باشد و چله خانه ها به عنوان یکی از این عناصر معنوی جایگاه ویژه ای دارند.

عبادی توضیح داد: در تکایای بابا رکن الدین، خاتون آبادی و مادر شاهزاده مجموعه تخت فولاد چله خانه وجود دارد که مشهورترین آنها چله خانه تکیه بابا رکن الدین است که محل عبادت جناب شیخ بهایی بوده است.

او با دعوت از عموم شهروندان برای لذت حضور معنوی و استفاده از چله خانه های تخت فولاد اضافه نمود: طرح احیا و بهره برداری از چله خانه های تخت فولاد با توجه به استقبال زائران صورت گرفته و به دور از کاربری توریستی و بازدیدی، با هویت اصلی خود که همانا محل عبادت بوده، در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

زائران برای هدایت و اطلاعات بیشتر و رزرو فردی چله خانه می توانند با شماره 09028011356 تماس بگیرند.

منبع: همگردی

به "چله خانه تکیه مادر شاهزاده میزبان زائران می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چله خانه تکیه مادر شاهزاده میزبان زائران می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید