کارخانه تولید مواد اولیه انسولین افتتاح شد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، چهارباغ و طالقان در حاشیه این مراسم گفت: با راه اندازی این خط تولید علاوه بر ایجاد اشتغال برای بیش از 250 نفر، در تولید انسولین داخلی نیز می توانیم خودکفا باشیم. این محصول از نظر کیفیت قابل رقابت با نمونه مشابه خارجی است و هم اکنون در مرحله مطالعات بالینی هستیم.

کارخانه تولید مواد اولیه انسولین افتتاح شد

وی با بیان اینکه با دستیابی به این فناوری، ایران هفتمین کشور دارنده دانش تولید و ساخت ماده اولیه انسولین خواهد بود، شرح داد: پیش از این دانش تولید ماده اولیه این محصول در انحصار کشورهای آلمان، ایتالیا، آمریکا، دانمارک، هند و چین بود.

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، این شرکت دانش بنیان با سرمایه گذاری 126 میلیون یورویی یک شرکت دیگر در شهرک صنعتی نظرآباد احداث و راه اندازی شده است.

همچنین این شرکت با حمایت 50 میلیارد تومانی (وام بانکی سرمایه در گردش) صندوق نوآوری و شکوفایی پیروز به تولید انسولین قلمی در کشور شده است.

این شرکت دانش بنیان تولید ماده اولیه انسولین را برای نخستین بار در ایران و خاورمیانه از سل لاین تا محصول نهایی به منظور تامین نیاز بازار داخلی و خودکفایی ملی در دستور کار خود قرار داده است.

سالانه در حدود 300 میلیون یورو صرف واردات انسولین به کشور می شود که با تولید این انسولین قلمی در کشور، صرفه جویی ارزی حداقل به میزان 30 درصد صورت خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کارخانه تولید مواد اولیه انسولین افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارخانه تولید مواد اولیه انسولین افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید