کرونا در جهان، عبور شمار مبتلایان اسپانیا از مرز 100 هزار نفر، ژاپن در آستانه اعلام شرایط اضطراری

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، با افزایش شیوع ویروس کرونا در جهان، شمار مبتلایان در اسپانیا از مرز صدهزار نفر گذشت و در بلژیک نیز یک دختربچه 12 ساله در اثر ابتلا به این بیماری درگذشت.

کرونا در جهان، عبور شمار مبتلایان اسپانیا از مرز 100 هزار نفر، ژاپن در آستانه اعلام شرایط اضطراری

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ادکلن شنل، با افزایش شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در جهان، سازمان ملل همه گیری جهانی این بیماری را بزرگ ترین بحران پس از جنگ جهانی دوم نامید.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه گفت، همه گیری ویروس کرونا می تواند موجب بحرانی اقتصادی شود که مشابه آن در تاریخ معاصر جهان بی سابقه است. او پاسخ جهانی مؤثرتری برای مواجهه با این بحران را خواستار شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، سخنگوی دولت ژاپن روز چهارشنبه گفت، به دلیل ادامه شیوع ویروس کرونا، این کشور در آستانه اعلام شرایط اضطراری گرفته است و قوانین مربوط به محدودیت رفت وآمد یک ماه دیگر تمدید می شوند.

مقامات بهداشتی اسپانیا روز چهارشنبه گفتند، با اضافه شدن 864 مورد مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا ظرف 24 ساعت گذشته، تعداد کل قربانیان این بیماری در این کشور به 9053 نفر رسید.

همچنین شمار مبتلایان به این بیماری در اسپانیا به 102136 نفر رسید که نسبت به روز گذشته 7719 نفر افزایش داشته است.

در بلژیک نیز شمار مبتلایان به بیماری کووید-19 با 1189 مورد افزایش نسبت به روز گذشته به 13964 نفر رسید. شمار قربانیان این بیماری نیز با 123 مورد افزایش به 828 نفر رسید. روز گذشته اعلام شد یک دختربچه 12 ساله در اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده است.

در ایتالیا که بیشترین میزان مرگ ومیر در اثر کرونا در جهان را دارد، وزیر بهداشت روز چهارشنبه گفت قوانین مربوط به قرنطینه و محدودیت رفت وآمد و تجمعات حداقل تا دو هفته آینده ادامه دارد.

این در حالی است که در چین، هر 36 مورد ابتلای جدید به این بیماری منشأ خارجی داشته اند که نسبت به روز گذشته 12 مورد کاهش یافته است. همچنین در یک روز گذشته 7 نفر دیگر در این کشور قربانی ویروس کرونا شده اند.

در کره جنوبی نیز با افزایش 101 موردی موارد ابتلا به ویروس کرونا، شمار کلی مبتلایان به 9887 نفر رسید. تعداد قربانیان این بیماری نیز با 3 مورد افزایش به 165 نفر رسیده است.

وزارت بهداشت فیلیپین روز چهارشنبه گفت با ابتلای 227 نفر دیگر به ویروس کرونا در این کشور، شمار کلی مبتلایان به 2311 نفر رسید. همچنین از روز گذشته 8 نفر دیگر در اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

مرکز مدیریت کووید-19 در تایلند نیز گفت طی یک روز گذشته 120 نفر به شمار مبتلایان به ویروس کرونا افزوده شده و 2 نفر نیز جان خود را از دست داده اند. تا کنون 1771 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 12 نفر نیز جان باخته اند.

در اندونزی نیز با ابتلای 149 فرد دیگر به ویروس کرونا، شمار کلی مبتلایان به 1677 نفر رسید. همچنین با فوت 21 نفر دیگر در اثر این بیماری، تعداد قربانیان به 157 مورد افزایش یافت.

همچنین در هند طی یک روز گذشته، شمار مبتلایان با 193 مورد افزایش به 1590 نفر و شمار قربانیان با 10 مورد افزایش به 45 نفر رسید.

در مکزیک نیز با ابتلای 121 نفر به ویروس کرونا در یک روز گذشته شمار کل مبتلایان به 1215 نفر رسید که از این بین 29 مبتلا را کادر درمانی این کشور تشکیل می دهند. همچنین شمار قربانیان این بیماری در مکزیک به 29 نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کرونا در جهان، عبور شمار مبتلایان اسپانیا از مرز 100 هزار نفر، ژاپن در آستانه اعلام شرایط اضطراری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در جهان، عبور شمار مبتلایان اسپانیا از مرز 100 هزار نفر، ژاپن در آستانه اعلام شرایط اضطراری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید