کم شدن بنزین از کارت های سوخت

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، سوخت گیری با کارت سوخت از زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در آبان ماه اجباری شد، اما بعضی از مردم اصفهان می گویند در هر بار سوخت گیری، بین دو تا چهار لیتر از سهمیه بنزین آنها کم شده است.

کم شدن بنزین از کارت های سوخت

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل به نقل از ایسنا، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی مالی سران قوا از بامداد 24 آبان ماه قیمت بنزین را تا سه برابر افزایش داد. براساس این تصمیم، قیمت بنزین آزاد از 1000 به 3000 تومان در هر لیتر رسید و مقرر شده ماهیانه 60 لیتر بنزین سهمیه ای با قیمت 1500 تومان برای هر خودرو عادی در نظر گرفته شود.

اما بعد از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، گزارش های متعددی از سوی مردم اصفهان مبنی بر کم شدن بنزین سهمیه ای کارت سوخت آنها اعلام شد.

یکی از شهروندان اصفهانی گفت: متاسفانه این موضوع در چند پمپ بنزین برایم رخ داده و بین دو تا سه لیتر از سهمیه بنزین کارتم کسر می شود بدون اینکه سوخت گیری نموده باشم.

شهروند دیگری گفت: تصور می کردم صندلی دار تخلف می نماید و این موضوع را به مسئول صندلی گزارش دادم، که عنوان شد به دلیل اشتباه در روش سوخت گیری از سهمیه بنزین کارت سوخت کم شده است.

به گفته دیگر شهروند اصفهانی، از زمان سهمیه بندی سوخت حدود 4 لیتر از کارت سوختم کم شده و ظاهرا بعضی از همین سوخت گران سهمیه بندی شده هم به صورت هدفمند با بهانه های واهی در حال امرار معاش هستند و معین نیست مسئول رسیدگی به بنزین های کسر شده چه کسی است!

از سوی دیگر یکی از صندلی داران بنزین در اصفهان گفت: حتی قطره ای از بنزین سهمیه ای مردم به حساب صندلی ها نمی رود و به دولت برمی شود.

با توجه به اظهارات متصدیان صندلی های سوخت، در صورت عدم انجام پروسه کامل خروج کارت سوخت، مقداری از کارت کسر می شود، اما با توجه به انجام صحیح این عملیات، بعضی مردم معتقدند از کارت سوخت آنها کسر می شود.

البته رئیس انجمن صندلی داران استان اصفهان در این باره گفت: شرکت نفت برای کارت های سوخت سامانه ای طراحی نموده که تا زمانی که پیغام کارت خود را بردارید بر روی صفحه مانیتور نازل نیامده، اگر افراد کارت خود را خارج نمایند بین یک تا چهار لیتر بنزین از سهمیه آنها کسر می شود.

پیمان کامران در پاسخ به این سوال که این میزان بنزین آیا به ذخیره صندلی ها می رود یا خیر؟ اضافه کرد: این بنزین به ذخیره و حساب شرکت پالایش نفت باز می شود و به نوعی سهمیه مردم از بین می رود.

وی شرح داد: افراد بعد از سوخت گیری ابتدا باید نازل را سر جای خود قرار دهند که چند ثانیه بعد، پیغامی مبنی بر برداشتن کارت سوخت روی صفحه نمایش صندلی، ظاهر می شود و مردم پس از آن باید کارت خود را بردارند.

رئیس انجمن صندلی داران استان اصفهان در مورد این که آیا امکان پیگیری این میزان سهمیه از دست رفته از سوی مردم وجود دارد یا خیر؟ اظهار کرد: به دلیل اینکه میزان دقیق سوخت گیری ثبت نشده امکان پیگیری سهمیه از دست رفته بعید به نظر می رسد.

وی تاکید نمود: البته شرکت پخش فرآورده های نفتی پیش از این طی چند نوبت برای جلوگیری از این مشکل اطلاعیه های متعددی صادر نموده است.

کامران با تاکید بر اینکه در کم شدن سهمیه بنزین کارت سوخت مردم، صندلی ها هیچ نقشی ندارند، اظهار کرد: سیستم صندلی ها به طور کامل مورد نظارت است و در سامانه شرکت پالایش پخش فرآورده های نفتی میزان بنزین هر صندلیی ثبت می شود.

وی اظهار کرد: در مخازن صندلی ها، دستگاهی وجود دارد که بعد از تحویل سوخت، ورود فرآورده به مخزن را تایید و به وسیله سامانه به شرکت نفت اطلاع می دهد و اگر در صندلیی حتی 100 لیتر از میزان بنزین تحویلی آن اضافه آید، صبح مورد بازرسی قرار می گیرد.

رئیس انجمن صندلی داران استان اصفهان تاکید نمود: در صندلی ها نه امکان اختلاط فرآورده ها و نه امکان کم فروشی و زیادفروشی وجود دارد، چرا که میزان بنزین در سامانه شرکت پخش فرآورده های نفتی مورد نظارت و آنالیز دقیق قرار می گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "کم شدن بنزین از کارت های سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کم شدن بنزین از کارت های سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید