گزینه های احتمالی برای مدیرعامل بعدی توییتر کدام اند؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، ماسک قول داده است که به محض اینکه فردی به اندازه کافی احمق برای مدیر توییتر پیدا کند، از سمت خود کناره گیری خواهد کرد. مدیرعامل بعدی توییتر چه کسی می تواند باشد؟

گزینه های احتمالی برای مدیرعامل بعدی توییتر کدام اند؟

به گزارش تجارت نیوز، ایلان ماسک پس از نظرسنجی که در توییتر برگزار کرد، در پاسخ به نتیجه این نظرسنجی گفت که قصد دارد از سمت مدیرعاملی استعفا دهد البته به محض اینکه کسی را به مقدار کافی احمق پیدا کنم که بتواند این کار را بپذیرد.، اما چه کسی می تواند بعد از ایلان ماسک مدیرعامل توییتر باشد؟

به گزارش cnet، این اظهارات پس از آن بیان شد که ماسک در یک نظرسنجی در 18 دسامبر در توییتر از کاربران پرسید که آیا باید کمتر از دو ماه پس از خرید این سایت رسانه اجتماعی به ارزش 44 میلیارد دلار، از سمت خود کناره گیری کند یا نه، که تقریباً 58 درصد از 17 میلیون پاسخ دهندگان رای مثبت دادند و 43 درصد رای منفی دادند.

مدیریت دائمی توییتر درحالی بود که قبل از اینکه ماسک قرارداد خرید تو ییتر را ببندد، انتظار می رفت که او به طور موقت به عنوان مدیرعامل فعالیت کند. او این موضوع را در ماه نوامبر در طول یک آزمایش تایید کرد و گفت که انتظار دارد زمان خود را در توییتر کاهش دهد و شخص دیگری را برای مدیریت شرکت بیابد.

این درحالیست که متقاعد کردن کسی برای به دست گرفتن کنترل توییتر برای ماسک که تصمیم گیری عجولانه و ظاهراً نامنظمش باعث انتقاد قانون گذاران، مدیران فناوری، گروه های مدافع و ... شده است، از قبل سخت است.

او درباره سیاست های بحث انگیز مانند ممنوعیت لینک ها به شبکه های اجتماعی رقیب و تعلیق موقت روزنامه نگارانی که از او انتقاد می کنند، مورد نقد بسکمک از افراد قراره گرفته است. اما با این حال برخی از حلقه های نزدیک ماسک قبلاً اعلام کرده اند که خواهان شغل مدیرعامل توییتر هستند.

یکی از اعضای حلقه درونی ماسک

جیسون کالاکانیس، کارآفرین و سرمایه گذار فرشته، که دوست ماسک است، حتی در پیام هایی به این میلیاردر گفته است که مدیرعاملی توییتر شغل رویایی اوست.

کالاکانیس در متن هایی که در جریان نبرد حقوقی توییتر با این میلیاردر منتشر شد، خطاب به ماسک نوشت: عضو هیئت مدیره، مشاور، هر چه که هست، تو شمشیر من را داری.

کالاکانیس در تمام دوران تصاحب ماسک از او دفاع کرده است. او در 18 دسامبر از کاربران در مورد اینکه چه کسی باید مدیر عامل توییتر باشد نظرسنجی کرد. تنها 8.2 درصد از 13879 نفری که رای دادند گفتند که کالاکانیس باید مدیر عامل شرکت باشد. دیگر با 39.1 درصد بیشترین رای را به دست آورد.

دیوید ساکس، شریک کرافت ونچرز و مدیر سابق پی پال، یکی دیگر از افراد حلقه درونی ماسک، به عنوان یک گزینه در این نظرسنجی معرفی شد. حدود 31 درصد از کاربران به دیوید ساکس رای دادند در حالی که 21.6 درصد از رای دهندگان گفتند که کالاکانیس و ساکس باید مدیران عامل مشترک باشند.

جک دورسی؛ مدیرعامل سابق توییتر

بنیانگذار و مدیرعامل سابق توییتر پیش از این سابقه ترک و بازگشت مجدد برای رهبری شرکت را دارد.

دورسی پس از اینکه در سال 2006 به ایجاد این پلتفرم کمک کرد، مدیرعامل توییتر بود، اما طبق گزارش ها، در سال 2008 به دلیل سبک مدیریت اجرایی اش از سمت خود اخراج شد.

او در سال 2015 پس از استعفای مدیر عامل توییتر، دیک کاستولو، در میان نگرانی ها در مورد رشد کاربران متوقف شد، به توییتر بازگشت. پس از خدمت به عنوان مدیرعامل موقت توییتر، دورسی در آن سال این نقش را برای همیشه به دست آورد.

اما دورسی در نهایت از سوی شرکت سرمایه گذار فعال Elliott Management برای ترک شرکت با فشار روبرو شد. در نوامبر سال 2021، دورسی از این کار استعفا داد.

تنها مسئله این است که دورسی نمی خواهد به عنوان مدیرعامل برشود. او در ماه مه به یکی از کاربران توییتر پاسخ داد که پیش بینی کرده بود ماسک از دورسی می خواهد مدیرعامل توییتر شود. اما در توییتی نوشت: نه، دیگر هرگز مدیرعامل نمی شوم.

جان لگر؛ مدیرعامل سابق T-Mobile

جان لگر، مدیر عامل سابق T-Mobile، قبلاً با ماسک در مورد راه اندازی پلتفرم رسانه های اجتماعی تماس گرفته بود، اما به او توجه ای نشد. اگر لگر بتواند پاسخ سرد اولیه را پشت سر بگذارد، می تواند برای تو ییتر مناسب باشد.

او همچنین سابقه همکاری با توییتر را دارد و به طور موثری از این پلتفرم برای سرکوب رقبای بزرگتر خود استفاده می کند و در عین حال احترام و وفاداری مشتریان T-Mobile را به دست می آورد. لگر نیز مانند ماسک، غیرقابل پیش بینی است، اما برخی معتقدند که روش او در غیرقابل پیش بینی بودن ممکن است به نفع توییتر باشد.

مارگارت سالیوان؛ گزینه ای عجیب برای توییتر

مارگارت سالیوان، ستون نویس سابق رسانه ای واشنگتن پست و سردبیر عمومی آینده نگر نیویورک تایمز، بیش از دانش گذرا در مورد قدرت پلتفرم های رسانه ای برای روشنگری و توانمندسازی یا تبدیل شدن به بستری برای انتشار اطلاعات نادرست با هدف ایجاد بی اعتمادی، دارد.

مطمئناً، او هرگز به عنوان مدیرعامل یک سازمان بزرگ و پیچیده خدمت نکرده است. اما می تواند یک تیم را برای اجرای عملیات، فناوری و تعدیل محتوا تشکیل دهد، زیرا او به کار مهم تر تنظیم استراتژی و تعریف قوانین تعامل برای یک پلتفرم رسانه اجتماعی تازه می پردازد که در آن اخلاق، شفافیت و اعتماد فقط خوراک توییت ها نیستند. با تمام اینا ها، سالیوان روزنامه نگاری یک شرکت فناوری را رهبری می کند که ممکن است برای مدیرعامل توییتر زیاد مناسب نباشد.

رید هستینگز؛ تاییدکننده مدیریت توییتری ایلان ماسک

رید هستینگز، مدیر عامل نتفلیکس، در حال حاضر مهمترین شرط را برای جلب تایید ماسک گرفته است: چاپلوسی!

هاستینگز ماه گذشته در کنفرانس NYT Dealbook ایلان ماسک را شجاع ترین و خلاق ترین فرد روی کره زمین خواند و گفت که کاری که ماسک در چندین زمینه انجام داده است، خارق العاده است.

هاستینگز تصدیق کرد: سبک او فرق دارد. من سعی می کنم یک رهبر ثابت و قابل احترام در اینجا باشم و او همین الان بیرون است.

با این حال، به طور واقع بینانه، تردید وجود دارد که هاستینگز علاقه زیادی به این شغل داشته باشد. یکی از چالش های تکراری توییتر، تعدیل محتوا است، که تا حد زیادی منطقه ناشناخته ای برای هاستینگز است، زیرا نتفلیکس با محتوای تولید شده از طریق کاربران به هم نمی آید. مدل اصلی کسب و کار توییتر، تبلیغات، نیز زمینه تازهی برای هاستینگ است. اما یکی از اهداف اصلی ماسک - ایجاد تجارت اشتراک توییتر - قطعا چیزی است که هاستینگ یک یا دو چیز در مورد آن می داند.

زمانی که نتفلیکس در سال 2020 ساختار مشترک مدیرعاملی را معرفی کرد، این شرکت در آن زمان تاکید داشت که ترتیب رهبری دوگانه اولین گام برای خروج هاستینگز نیست.

سیرک توییتر با ایلان ماسک ادامه دارد

با تمام این ها، آنطور که شواهد نشان می دهد، ماسک هیچ جا نمی رود. بیش از یک نظرسنجی موقت توییتر طول می کشد تا او را از توییتر کنار بزنند.

جستجو برای یافتن فردی به مقدار کافی احمق که بتواند این کار را بپذیرد، در انتها وعده ماسک برای کناره گیری کمی سخت است. دوران تصدی ماسک در توییتر بیش از آنکه تغییر کند، با جنبه های نمایشی همراه بوده است.

او با چندین ایده تازه در توییتر حاضر شد، اما پس از مشخص شدن جنبه های منفی فراوان آن ها، از ایده ها عقب نشینی کرد. ماسک سعی کرد از این پلتفرم با اجازه دادن به هر کسی برای تأیید اعتبار 8 دلاری کسب درآمد کند، اما پس از آن که تبلیغ کنندگان با حساب های جعلی مخالفت کردند، این ویژگی را کاهش داد.

همچنین، ماسک در ماه اکتبر گفت که آزادی بیان بازگشته است، اما پس از شکوفایی سخنان نفرت انگیز در این پلتفرم، سرکوب شد.

به طورکلی موضوع این است که ماسک قبل از اینکه بی سروصدا عقب نشینی کند، از خود نمایشی می سازد. اقدام بعدی او ممکن است جستجوی عمومی برای یافتن جایگزینی باشد، اما حتی اگر به طور موقت صندلی اجرایی را خالی کند، پیش بینی می شود هرکسی که او را دنبال می کند تنها صندلی را گرم نگه می دارد، البته نه برای مدت طولانی و سیرک تو ییتر ادامه دارد.

منبع: فرارو

به "گزینه های احتمالی برای مدیرعامل بعدی توییتر کدام اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه های احتمالی برای مدیرعامل بعدی توییتر کدام اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید