55 درصد گنجایش مراکز اقامتی خراسان رضوی تکمیل شده است

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین گزارش های منتشر گشته، 55 درصد گنجایش مراکز اقامتی خراسان رضوی تکمیل شده است.

55 درصد گنجایش مراکز اقامتی خراسان رضوی تکمیل شده است

یوسف بیدخوری اظهار کرد: طی نیمه دوم اسفند پارسال تا سرانجام روز چهارم فروردین کنونی 55 درصد گنجایش اقامتی آماده سازی شده برای میزبانی در این استان تکمیل شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اضافه کرد: طی این مدت پنج میلیون و 116 هزار و 812 نفر اقامت در واحدهای اقامتی میزبان مسافران نوروزی در استان ثبت شده است.

وی ادامه داد: چهار میلیون و 484 هزار و 47 نفر از این اندازه اقامت در کلانشهر مشهد ثبت و به این ترتیب 54 درصد ظرفیت آماده سازی شده تکمیل شده است.

بیدخوری گفت: اقامت یاد شده متعلق به تمامی ظرفیت اقامتی اعم از واحدهای اقامتی رسمی، موقت و اضطراری است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اضافه کرد: ظرفیت اقامتی آماده سازی شده در خراسان رضوی برای نوروز سال جاری 658 هزار و 34 نفر شب در پنج هزار و 197 واحد اقامتی است.

وی ادامه داد: از این تعداد سه هزار و 992 واحد با ظرفیت 524 هزار و 269 نفر شب در کلانشهر مشهد آماده سازی شده است.

بیدخوری گفت: بیش از 213 هزار و 845 نفر شب و 2 هزار و 169 واحد اقامتی را واحدهای رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، خانه مسافر و اقامتگاه بومگردی تشکیل می دهند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اضافه کرد: در این مدت از میان واحدهای اقامتی رسمی، هتل ها با 552 هزار و 375 نفر شب اقامت بیشترین اندازه اقامت و اقامتگاه های بومگردی با 39 هزار و 36 نفر کمترین اندازه اقامت را به خود اختصاص داده اند.

منبع: همگردی

به "55 درصد گنجایش مراکز اقامتی خراسان رضوی تکمیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "55 درصد گنجایش مراکز اقامتی خراسان رضوی تکمیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید