آخرین نظرسنجی های انتخاباتی آمریکا در ایالت های کلیدی

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، خبرنگاران : میانگین آخرین نظرسنجی های انتخابات 2020 آمریکا در ایالت های کلیدی معروف به میدان های نبرد، نشان می دهد که جو بایدن با میانگین 3.8 واحد درصد نسبت به دونالد ترامپ پیش است.

آخرین نظرسنجی های انتخاباتی آمریکا در ایالت های کلیدی

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل؛ در سیستم انتخاباتی آمریکا، پیروز انتخابات ریاست جمهوری نامزدی که اکثریت آرای عمومی را در سطح ملی کسب نموده، نیست؛ بلکه نامزدی است که بیشترین آرای الکترال را بدست آورده است. به همین دلیل ایالت هایی که دارای تعداد بیشتری رأی الکترال هستند اغلب اهمیت بیشتری پیدا می نمایند. نکته دیگر اینکه اگر کاندیدایی در تعداد آرای عمومی یک ایالت پیروز گردد -حتی اگر این رجحان به لطف تنها یک رأی باشد- آن کاندیدا تمامی الکترال های آن ایالت را در سبد خود خواهد داشت.

>>>>>مطلب مرتبط؛

آخرین نظرسنجی های انتخابات آمریکا در سطح ملی

این قانون برای دو ایالت کم جمعیت مین و نبراسکا قدری متفاوت است. مین مجموعاً دارای 4 الکترال است، اما تنها 2 الکترال از قانون یادشده تبعیت می نمایند و 2 الکترال دیگر بر اساس آرای 2 منطقه کنگره ای تقسیم می شوند. همچنین از 5 الکترال نبراسکا 2 الکترال بر اساس آرای ایالتی و 3 الکترال بطور مجزا بر اساس آرای 3 منطقه از این ایالت تقسیم می شوند.

از 50 ایالت آمریکا، در بیش از 40 ایالت تکلیف نامزد پیروز تا حدود زیادی مشخص است. این ایالت ها به دو دسته ایالت های آبی (ایالت های لیبرال و حامی حزب دموکرات) و ایالت های قرمز (ایالت های محافظه کار و حامیان حزب جمهوری خواه) تفکیک می شوند.

ایالت های کلیدی؛ مشخص نماینده پیروز انتخابات

ایالت های مردد (ایالت های کلیدی یا میدان های نبرد) مشخص نماینده ترین نقش را در مشخص پیروز نهایی انتخابات ایفا می نمایند. ایالت های کلیدی که گاه با رنگ خاکستری و گاه با رنگ بنفش نشان داده می شوند. 6 ایالت کلیدی شامل میشیگان، پنسیلوانیا، ویسکانسین، کارولینای شمالی، فلوریدا و آریزونا است.

درحالی که جو بایدن در ایالت های کلیدی بطور میانگین با 3/8 واحد درصد از دونالد ترامپ پیش است، در زمان مشابه (4اکتبر2020) در سال 2016 هیلاری کلینتون در این ایالت ها رجحان 4/2 واحد درصدی نسبت به ترامپ داشت. بنابراین هم اکنون در ایالت های کلیدی جو بایدن بطور میانگین با 0/4- واحد درصد اختلاف، شرایط بدتری نسبت به هیلاری کلینتون در زمان مشابه در سال 2016 دارد.

>>>> مطلب مرتبط؛

مقایسه نظرسنجی های انتخابات 2020 و 2016

رقابت 2نامزد درمنطقه2 مین و منطقه2 نبراسکا، نیز با وجود تک الکترال بودن شان، بسیار حساس و مناقشه برانگیز است. همچنین در ایالت هایی چون جورجیا، اوهایو، نوادا، آیووا و تگزاس رقابت نسبتاً نزدیکی وجود دارد که ممکن است در ادامه دستخوش تغییراتی تأثیرگذار شوند.

نمودار زیر بازه زمانی یک ساله یعنی از اکتبر 2019 تا اکتبر 2020 را شامل می گردد و تغییرات میانگین نظرسنجی های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت های کلیدی برای جو بایدن با رنگ آبی و برای دونالد ترامپ با رنگ قرمز مشخص شده است. فاصله 2 کاندیدا در 4 اکتبر 2020 -13مهرماه99- معادل 3/8 واحد درصد گزارش شده است.

درباره ایالت های کلیدی بیشتر بخوانید؛

میشیگان (18 رأی الکترال)

میشیگان اگرچه یک ایالت کلیدی است اما با توجه به انتخابات های دهه 90 به بعد عموماً به عنوان ایالت آبی رنگ شناخته می شد. در انتخابات 2016 ترامپ توانست در یک رقابت تنگاتنگ (اختلاف 0.23 واحد درصدی) همه الکترال های میشیگان را تصاحب کند. در حال حاضر جو بایدن بطور میانگین با 4/2 واحد درصد نسبت به ترامپ پیشتاز است.

ویسکانسین (10 رأی الکترال)

در انتخابات 2016 دموکرات ها با اختلاف حدود 0/8 واحد درصد شکست خوردند و 10 الکترال این ایالت به سبد ترامپ واریز شد. اما اکنون جو بایدن بطور میانگین با اختلاف 6/5 واحد درصد نسبت به ترامپ پیشتاز است.

پنسیلوانیا (20 رأی الکترال)

پنسیلوانیا از جمله ایالت های مهاجرپذیر آمریکا است و طبعاً دموکرات ها شانس زیادی در این ایالت دارند. از سال 1992 این ایالت همیشه نامزدهای دموکرات را برگزیده بود اما در سال 2016 با توجه به مسائل مالی پنسیلوانیا با شعارهای اقتصاد حمایتی ترامپ همراه شدند. همچنین در شهرهای عظیم این ایالت (فیلادلفیا و پیتزبورگ) گرایش دست راستی سفیدپوستان ناسیونالیست، چالش عظیمی برای دموکرات ها رقم خواهد زد.

اکنون در این ایالت که با داشتن 20 رأی الکترال اهمیت فراوانی دارد، جو بایدن حاشیه نسبتاً امنی برای خود ایجاد نموده و متوسط نظرسنجی ها حاکی از رجحان 4/3 واحد درصدی وی نسبت به ترامپ است.

فلوریدا (29 رأی الکترال)

نگاه بسیاری از ناظران به ایالت پرجمعیت و چالش برانگیز فلوریدا است که با 29 رأی الکترال اهمیت فراوانی دارد. در سال 2016 ترامپ پیروز شد با اختلاف 1/2 واحد درصدی همه 29 الکترال این ایالت کلیدی را ازآن خود نماید.

در حال حاضر جو بایدن با اختلاف 1/2 واحد درصدی نسبت به ترامپ پیش است. برای ایالت چالشی مثل فلوریدا این اختلاف یک پیروزی عظیم برای بایدن محسوب می گردد.

کارولینای شمالی (15 رأی الکترال)

در کارولینای شمالی شرایط برای دونالد ترامپ کمی بهتر است. دموکرات ها به رغم پیشتازی 0.8 درصدی بایدن در کارولینای شمالی، حساب چندانی روی 15 الکترال آن باز ننموده اند.

اوهایو (18 رأی الکترال)

اگرچه اوهایو چند سال است که به جمهوری خواستار متمایل شده و احتمال پیروزی ترامپ در این ایالت بالا است، اما در نظرسنجی های این ایالت مهم جو بایدن بطور متوسط رجحان 2/4 واحد درصدی نسبت به ترامپ دارد.

آریزونا (11 رآی الکترال)

آریزونا از جمله ایالت هایی است که در سال 2016 الکترال های خود را به سبد ترامپ ریخت. حالا جو بایدن دارای رجحان قابل ملاحظه 5/7 واحد درصدی در این ایالت است.

منبع: اقتصادنیوز

به "آخرین نظرسنجی های انتخاباتی آمریکا در ایالت های کلیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین نظرسنجی های انتخاباتی آمریکا در ایالت های کلیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید