بررسی صلاحیت نامزد ترامپ برای دیوان عالی دغدغه مردم آمریکا نیست

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، همچنان که مجلس سنای آمریکا جلسات استماع برای تایید نامزد دونالد ترامپ برای کرسی دادگاه عالی یعنی ایمی برت را شروع کرده است، نتایج یک نظرسنجی نشان داد، دو سوم از رای دهندگان خواستار آن هستند که کنگره به جایش روی تصویب بسته های کمکی بیشتر در قبال شیوع کووید 19 برای کارگران و اصناف به مشکل خورده تمرکز کند.

بررسی صلاحیت نامزد ترامپ برای دیوان عالی دغدغه مردم آمریکا نیست

کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا فرایند رسیدگی به صلاحیت قاضی ایمی کنی برت، نامزد معرفی شده از سوی دونالد ترامپ برای جایگزینی قاضی تازه درگذشته، روث بیدر گینزبرگ، را آغاز کرده است.

به نقل از یاهونیوز، در حالی که بررسی صلاحیت قاضی برت آغاز شده است، نظرسنجی اجرا شده از سوی یاهونیوز،یوگاو در فاصله 9 تا 11 اکتبر دریافت که اکثریت قابل توجهی از مردم فکر می کنند کنگره اولویتها را کنار گذاشته است. بیش از سه چهارم معادل 77 درصد از رای دهندگان ثبت شده خواهان آنند که قانونگذاران یک بسته کمکی بزرگ دیگر در قبال همه گیری بیماری تصویب کند؛ 66 درصد خواهان آنند که مجلس سنا برای این بسته قبل از رای گیری کردن برای تایید ایمی برت، رای گیری داشته باشد.

مذاکرات بر سر دور جدید از اعتبارات محرک اقتصادی در حالی در بن بست حزبی قرار گرفته که مجلس سنای تحت کنترل جمهوریخواهان در حال ادامه دادن به برنامه اش برای منصوب کردن ایمی برت در کرسی دادگاه عالی قبل از انتخابات سوم نوامبر حتی با وجود تایید ابتلای دو عضو جمهوریخواه کمیته قضایی سنا، مایک لی و تام تیلیس به کووید 19 در روزهای اخیر است.

خانم برت ظهر دوشنبه در مراسم گشایش جلسه سنا گفت از این که از سوی ترامپ برای این سمت برگزیده شده احساس افتخار می کند.

او که 48 سال دارد و بنابر سابقه اش یک قاضی محافظه کار و نزدیک به مواضع جمهوری خواهان شناخته می شود، در سخنان آغازین خود وعده داد که در صورت انتخاب با بی طرفی قضاوت کند.

با این حال، آغاز فرایند بررسی صلاحیت او تنها سه هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری (سوم نوامبر) محل مناقشه جدی میان مردم آمریکا و سیاست مداران دو حزب اصلی این کشور شده است.

در صورت تایید، قاضی برت موازنه قضات محافظه کار در دیوان عالی آمریکا را به نفع اصول گرایان مستحکم تر خواهد کرد. تا پیش از مرگ قاضی روث بیدر گینزبرگ، دیوان عالی که 9 قاضی دارد با 5 قاضی محافظه کار و 4 قاضی لیبرال به پفراینده های ملی رسیدگی می کرد و با ورود یک قاضی محافظه کار دیگر، بسیاری 6 به 3 شدن محافظه کاران را تهدیدی برای بی طرفی این دیوان برشمرده اند.

در همین حال در نظرسنجی اجرا شده، اکثریت رای دهندگان ثبت شده (54 درصد) می گویند که جلسات استماع حضوری باید به تاخیر بیفتند. تنها 36 درصد با این کار مخالفت کردند.

درصد بیشتری از رای دهندگان نانسی پلوسی، رئیس مجلس کنندگان آمریکا (43 درصد) را به نسبت دونالد ترامپ (40 درصد) مقصر تداوم شکست واشنگتن در توافق بر سر بسته کمکی دانسته اند. در عین حال دونالد ترامپ همچنین در این نظرسنجی از رقیب دموکراتش یعنی جو بایدن به میزان هشت درصد در میان رای دهندگان احتاقتصادی (43 به 51 درصد) عقب تر است.

در حال حاضر اکثریت واضحی از پاسخگویان معادل 57 درصد با این ارزیابی موافقند: اگر آنهایی که داخل و اطراف کاخ سفید هستند نمی توانند از خودشان در برابر ویروس محافظت کنند چطور می توانند از آمریکا محافظت کنند؟ اکثریت پاسخگویان معادل 53 درصد در عین حال گفتند به دولت از بابت شیوع کرونا در کاخ سفید کمتر درخصوص مدیریت کووید 19 اعتماد می کنند.

در عین حال فزونی بایدن در ارتباط با این سوال که چه کسی کارش را در مدیریت همه گیری بیماری بهتر انجام می دهد از هفت درصد قبلی (38 به 45) دو برابر شده و به 14 درصد (34 به 48 درصد) رسیده است. همچنین تایید عملکرد ترامپ در خصوص پاسخ به ویروس کووید 19 از 43 درصد به 40 درصد کاهش یافته و 56 درصد نیز با آن مخالفت کرده اند.

در نظرسنجی هفته قبل این دو شرکت که بلافاصله بعد از ابتلای ترامپ به کرونا انجام شد، کمی بیشتر از نصف یعنی 54 درصد از رای دهندگان معتقد بودند بیماری او تاثری بر رویکردش در قبال همه گیری بیماری که شامل کم اهمیت دانستن تدابیر محافظتی بوده نخواهد گذاشت، حالا که ترامپ اولین هفته از بازگشتش به کاخ سفید را سپری کرده و همچنان خطرات این ویروس را کم اهمیت نشان می دهد حدود سه چهارم یعنی 73 درصد متقاعد شدند که او رویکردش را تغییر نخواهد داد.

در عین حال در مجموع 63 درصد از رای دهندگان ثبت شده می گویند ترامپ در عدم استفاده از ماسک و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی کار مناسبی انجام نداده است در حالی که هفته قبل 59 درصد این نظر را داشتند. در عین حال اکثریت مشابهی (56 درصد) عنوان کردند رئیس جمهور آمریکا دارد اطرافیانش را به خطر میاندازد و همچنین اکثریت مشابهی نیز گفتند ترامپ همچنان با ریسک بیماری شدید یا حتی مرگ در اثر کووید 19 در سطحی بالا و نسبتا جدی (55 درصد) روبرو است. در حالی که دوشنبه شب اولین تجمع انتخاباتی ترامپ از بعد از ابتلایش به کرونا در فلوریدا برگزار شد، 62 درصد گفتند این نامناسب است که او در طول همه گیری بیماری تجمعات انتخاباتی پرجمعیت برگزار کند و 54 درصد معتقد بودند او باید تجمعات حضوری را برای مابقی زمان کمپین انتخاباتی معلق کند.

در حالی که سه هفته تا انتخابات باقی مانده 17 درصد از رای دهندگان ثبت شده گفتند تا کنون رای داده اند که این میزان یک هفته قبل 10 درصد بود. در میان این رای دهندگان بایدن، ترامپ را با 47 درصد فزونی (70 به 23) شکست داده است. ترامپ در میان کسانی که برای رای دادن در روز انتخابات برنامه ریزی کرده اند به میزان 67 درصد به 26 درصد بر بایدن فزونی دارد. در عین حال تعداد رای دهندگان حامی ترامپ و بایدن که می گویند ممکن است نظرشان تغییر یابد از شش درصد در یک هفته قبل به سه درصد رسیده است. با شمول رای دهندگان تصمیم نگرفته (6 درصد) این موجب می شود تنها 9 درصد از رای دهندگان در معرض رقابت بین آنها باشند. ترامپ لازم دارد تقریبا آرای همه رای دهندگان قابل اقناع را برای بستن شکافش با بایدن کسب کند.

اکنون اکثریت رای دهندگان ثبت شده برای نخستین بار از ماه ژوئیه پیش بینی می کنند که بایدن (44 درصد) در انتخابات نوامبر پیروز خواهد شد در حالی که این درصد برای ترامپ 40 درصد بوده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "بررسی صلاحیت نامزد ترامپ برای دیوان عالی دغدغه مردم آمریکا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی صلاحیت نامزد ترامپ برای دیوان عالی دغدغه مردم آمریکا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید