احتمال شعله ورتر شدن خشم سیاهان آمریکا ، ترامپ به کنوشا می رود

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، رئیس جمهوری آمریکا در نخستین واکنش به شلیک هفت گلوله به جیکب بلیک و فلج شدن این شهروند 29 ساله سیاهپوست، روز سه شنبه به کنوشا در ویسکانیسن می رود.

احتمال شعله ورتر شدن خشم سیاهان آمریکا ، ترامپ به کنوشا می رود

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل به نقل از ای پی، سخنگوی کاخ سفید روز شنبه به وبلاگ ادکلن شنل حاضر در هواپیمای ویژه رئیس جمهوری آمریکا گفت که دانلد ترامپ با ماموران اجرای قانون دیدار می کند و در جریان ویرانی هایی قرار می گیرد که ناآرامی های اخیر در کنوشا به وجود آورده است. انتظار می رود ورود ترامپ به این شهر بحران زده مردم را بیش از پیش خشمگین تر کند و بر ابعاد خرابی ها بیفزاید.

رئیس جمهوری آمریکا در تلاش برای پیروزی دوباره در انتخابات بیش از همواره بر پویش نظم و قانون خود تاکید دارد و پیش تر هم معترضان و مخالفان را ازاذل و اوباش خطاب و از نیروهای پلیس حمایت کرده بود. او چند روز پیش در همایش ملی جمهوریخواستار تصویری اغراق آمیز از شرایط انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 ارائه و آن را انتخابی سخت میان خیابان های آرام و نظم و آشوب توصیف کرد.

از سوی دیگر، جو بایدن و همراه انتخاباتی اش کامالا هریس همزمان با شدت دریافت آشوب ها و ناآرامی ها در ویسکانسین ترامپ را به دمیدن در آتش خشونت ها متهم کردند. بایدن که نامزد حزب دموکرات در انتخابات 2020 است، در مصاحبه با شبکه ام اس ان بی سی گفت: ترامپ این نارآمی ها را به چشم یک فرصت سیاسی می بیند. او همواره خواستار بیشتر شدن خشونت ها بوده است نه کمتر شدن و همه چیز در این باره شفاف است.

روستن شسکی، افسر پلیس کنوشا همراه دو مامور دیگر یکشنبه هفته گذشته برای بررسی یک مورد اختلاف خانوادگی به خانه جیکب بلیک رفته بود که هفت گلوله از پشت به این شهروند سیاهپوست شلیک کرد. انتشار تصاویر این حادثه که با یک گوشی همراه ضبط شده بود، واکنش مردم را در پی داشت و آنها بار دیگر با آمدن به خیابان ها به خشونت پلیس علیه سیاهان اعتراض کردند.

گفته می شود بلیک که از کمر به پایین فلج شده، دستبند به دست در یک بیمارستان بستری است و شسکی هم بدون اینکه اتهامی متوجه او باشد، به مرخصی اجباری فرستاده شده است. از زمان کشته شدن جورج فلوید زیر فشار زانوی پلیس مینیاپلیس، اعتراض ها به خشونت پلیس آمریکا همواره ادامه یافته و روز گذشته هم یک نفر در ناآرامی های پورتلند با شلیک گلوله کشته شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "احتمال شعله ورتر شدن خشم سیاهان آمریکا ، ترامپ به کنوشا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال شعله ورتر شدن خشم سیاهان آمریکا ، ترامپ به کنوشا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید