افشای جزئیات جلسه محرمانه هیات رئیسه فدراسیون علیه سازمان بازرسی

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، سازمان بازرسی پرونده 8 مسوول فدراسیون فوتبال را که امضای آنها پای قرارداد مارک ویلموتس دیده می گردد، به قوه قضائیه داد. این اقدام در راستای همان ضبط اموال و پرداخت پول غرامت ناشی از قرارداد ویلموتس با فدراسیون بوده است.

افشای جزئیات جلسه محرمانه هیات رئیسه فدراسیون علیه سازمان بازرسی

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، روزنامه جام جم هفته گذشته برای اولین بار پرده از نامه سازمان بازرسی کشور برای مدیران فدراسیون برداشت و نوشت، در این نامه دستور داده شده فهرست دارایی خود را اعلام نمایند.

روزنامه وبلاگ ادکلن شنل نوشت: روز گذشته سایت های خبری به افشای نام 8مدیری که نام شان به قوه قضائیه داده شده، پرداختند اما در این بین یک اشتباه انجام شده بود. نام این 8 نفر مهدی تاج به عنوان رئیس و حیدر بهاروند، لیلا صوفی زاده، محمود اسلامیان، کاظم طالقانی، راهنمایی ممبینی، محمود شیعی و فریدون اصفهانیان اعلام شد اما گویا یک اشتباه وجود دارد. خبرهای رسیده از داخل فدراسیون حکایت از آن دارد نام شیعی در لیست نیست چراکه او در روز امضا غایب بوده است! در عوض، نام ابراهیم شکوری دبیر کل جوان فدراسیون پای تائید قرارداد دیده می گردد. او به جای ساکت پشت میز دبیر کلی نشست اما در تمام دوران حضورش، همیشه این بحث مطرح بود که تنها ماشین امضازنی است و همه کاره در پشت پرده، خود ساکت است. شکوری حالا ناخواسته وارد این بازی شده و باید بابت قرارداد امضا شده با ویلموتس، جواب پس دهد. ولی اتفاقات دیگری هم در این بین اتفاق افتاده است.

یک یورو هم نمی دهیم!

اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به صورت پنهانی در دفتر کار مهدی تاج روبه روی پارک ملت تشکیل جلسه دادند. محور این جلسه ضبط اموال آنها و پرداخت پول غرامت ویلموتس بود. مهدی تاج و تمام حاضرین در این جلسه ساعتی بحث کردند و در نهایت به نتیجه مشخصی رسیدند. حرف یک صدای آنها این بود؛ یک یورو از پول ویلموتس را هم نمی دهیم. مهدی تاج در آخرین مصاحبه اش به کنایه گفته بود مگر درآمدهایمان را به خودمان داده اند که حالا پول قرارداد ویلموتس را بدهیم؟!

علیه قوانین

در جلسه غیررسمی هیات رئیسه فدراسیون با مهدی تاج اما اتفاقات دیگری هم افتاد. بحث هایی که شاید خطرناک باشد. در این جلسه مطرح شد طبق قوانین فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، دریافت پول قرارداد ویلموتس از آنها خلاف قانون است و می تواند تبعاتی برای فوتبال ایران داشته باشد. در واقع بحث ها به نوعی علیه سازمان بازرسی بود که تاکید دارد باید پول قرارداد توسط مسببین امضای آن پرداخت گردد.

مهدی تاج در جلسه گفت: در قوانین فیفا و afc هست؛ عوایدی که مدیران و روسا نصیب فوتبال می نمایند، متضمن پرداخت بدهی های آنهاست و این یعنی حق با ماست، چون درآمد زیادی برای فوتبال داشتیم. اعضای هیات رئیسه در جلسه یک حساب و کتاب اقتصادی کردند و گفتند در 8 سال گذشته حدود 30 میلیون دلار برای فدراسیون درآمد کسب نموده اند و بنابراین نباید یورویی به ویلموتس بدهند.

7/5 میلیون یورو در فیفا داریم

جمع بندی در این نشست پرداخت پول ویلموتس از یوروهای ایران در فیفا بود. البته بماند که هر بار مسوولان یک رقم از منبع اقتصادی ایران در فیفا می دهند؛ یک بار می گویند 5 میلیون یورو و یک بار حرف از 10 میلیون دلار است. در جلسه غیررسمی اعضای هیات رئیسه هم رقم 7/5 میلیون یورو اعلام شد. یکی از اعضا گفت: 6 میلیون یورو در حساب بود که فیفا به خاطر شیوع کرونا یاری 1/7 میلیون یورویی هم به فدراسیون داشت و در حال حاضر 7/5 میلیون یورو در حساب موجود است. البته تاکید اعضای هیات رئیسه این بود که فدراسیون شانس زیادی برای شکستن رای فیفا دارد. تاج هم تاکید داشت به دلیل قوانین اقتصادی سوئیس و دادگاه عالی ورزش که نسبت به فیفا متفاوت است، به احتمال فراوان رقم به شکل چشمگیری کاهش پیدا می نماید. دیروز یک منبع مطلع گفت احتمال این که رقم تا 4 میلیون یورو کاهش پیدا کند

وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین

به "افشای جزئیات جلسه محرمانه هیات رئیسه فدراسیون علیه سازمان بازرسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای جزئیات جلسه محرمانه هیات رئیسه فدراسیون علیه سازمان بازرسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید