انتقال بیش از 31 هزار برگ سند دولتی به مرکز اسناد و کتابخانه ملی قزوین

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مسئول پیگیری امور مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری 31 هزار و 803 برگ سند با ارزش دولتی به این مرکز منتقل شده است.

انتقال بیش از 31 هزار برگ سند دولتی به مرکز اسناد و کتابخانه ملی قزوین

زهره ترکمن مسئول پیگیری امور مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین، بر ضرورت انتقال اسناد دارای ارزش نگهداری به مرکز اسناد تاکید نمود و گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری 31 هزار و 803 برگ سند با ارزش دولتی به این مرکز منتقل شده است.

ترکمن اضافه نمود: از آنجایی که اسناد ملی در حکم حافظه تاریخی هر ملتی محسوب می گردد، این مرکز نیز با هدف حفظ و صیانت از هویت تاریخی و پیوست نسلی، اقدام به شناسایی، جمع آوری، انتقال، تنظیم، توصیف، ثبت و بایگانی اسناد دولتی نموده است.

مسوول پیگیری امور مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین به جایگاه فرهنگی و سابقه دیوانی منطقه قزوین پرداخت و گفت: در حوزه های مختلف اسناد ارزشمند مربوط به قزوین وجود دارد که می تواند بستری مناسب برای مطالعات دانشجویان و پژوهشگران قرار گیرد.

ترکمن تاکید نمود: سال جاری همکاری های ثمربخشی با دستگاه های مختلف دولتی داشته ایم که در نتیجه آن با دسترسی کارشناسان مربوطه به اسناد دولتی و ارزشیابی اولیه، هزاران برگ سند با ارزش به این مرکز منتقل شد تا پس از تنظیم و توصیف تخصصی، برای عموم علاقمندان به ویژه پژوهشگران و دانشجویان قابل بهره برداری باشد.

وی، شناسایی و انتقال به موقع اسناد دولتی به مخازن اسناد ملی، جهت پیشگیری از هرگونه آسیب دیدگی را لازم و ضروری برشمرد.

وبلاگ ادکلن شنل قزوین قزوین

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "انتقال بیش از 31 هزار برگ سند دولتی به مرکز اسناد و کتابخانه ملی قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال بیش از 31 هزار برگ سند دولتی به مرکز اسناد و کتابخانه ملی قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید