بانک قرض الحسنه مهر ایران اعتماد به نظام بانکی را افزایش داد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، خبرگزاری خبرنگاران- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران با عملکرد مطلوب خود در حوزه بانکداری بدون ربا و پرداختن به حوزه مسئولیت اجتماعی، موجب افزایش اعتماد عمومی به نظام بانکی شده است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران اعتماد به نظام بانکی را افزایش داد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل ، سید مسعود عظیمی، معاون هماهنگی امور مالی استانداری یزد در مراسم افتتاح شعبه صابر یزدی بانک قرض الحسنه مهر ایران، طی سخنانی گفت: تا کنون بیش از 340هزار نفر از شهروندان و خیرین یزدی با استقبال از خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران، به جمع مشتریان بانک پیوسته اند. افزایش علاقه مندی هموطنان به همکاری با این بانک سبب می شود تا بتوان به نیازمندان بیشتری با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه کمک کرد.

وی در همین رابطه اضافه کرد: معرفی مناسب سبد محصولات و خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران به جامعه و افزایش میزان منابع نزد بانک باعث می شود تا بانک در راستای مسئولیت های اجتماعی خود با توان بیشتری گام بردارد و افراد بیشتری در حوزه های اشتغالزایی و کارآفرینی از تسهیلات بانک بهره مند شوند.

عظیمی همچنین با اشاره به اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران در چهار شهرستان هرات، مروست، تفت و اشکذر شعبه ندارد، درخواست کرد در این شهرها نیز شعبه تأسیس شود تا برکت قرض الحسنه در آنجا نیز جریان یابد، زیرا این بانک های قرض الحسنه هستند که به صورت کاملاً اسلامی فعالیت می کنند.

1700 شرکت در یزد مشتری بانک قرض الحسنه مهر ایران هستند

وی با بیان اینکه 1700 شرکت حقوقی در شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در یزد حساب دارند، تأکید کرد: برای اینکه بانک بتواند به کارکنان این شرکت ها خدمات ارائه کند، باید مذاکراتی با آن ها داشته باشد.

معاون هماهنگی امور مالی استانداری یزد اضافه کرد: همه معوقات بانک قرض الحسنه مهر ایران در یزد 0.3 درصد و معادل 5 میلیارد تومان است. همین میزان اندک نیز احتمالاً به این علت است که ضامن های وام ها تحت فشار قرار نگرفته اند، وگرنه این مبلغ به صفر می رسید.

عظیمی ضمن تشکر از تلاش های دو بانک قرض الحسنه در استان یزد، اظهار کرد: با توجه به تغییراتی که در نقدینگی و فضای کسب وکار اتفاق افتاده، دیگر با 100 میلیون تومان، امکان ایجاد اشتغال وجود ندارد و لازم است سقف وام قرض الحسنه افزایش یابد.

وی با اشاره به اهمیت صنایع خلاق و فناوری محور، گفت: از دکتر شمسی نژاد، مدیرعامل محترم بانک قرض الحسنه مهر ایران خواهش می کنم به این دو حوزه توجه بیشتری نشان دهند و تسهیلات مناسبی در اختیار فعالان صنایع خلاق و همچنین شرکت های نوپای فعال در حوزه فناوری قرار گیرد. اگر چنین شود، فضای کشور را تغییر می دهیم؛ زیرا تغییر از مباحث مالی نیز نشأت می گیرد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "بانک قرض الحسنه مهر ایران اعتماد به نظام بانکی را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک قرض الحسنه مهر ایران اعتماد به نظام بانکی را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید