بندپی:67 نقطه بحرانی در شهر تهران وجود دارد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، استاندار تهران گفت: در شهر تهران 67 و شهر های پیرامونی 520 نقطه ویژه و بحرانی وجود دارد.

بندپی:67 نقطه بحرانی در شهر تهران وجود دارد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ادکلن شنل، انوشیروان محسنی بندپی امروز چهارشنبه (8 آبان) در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان تهران اظهار کرد: با پدیده تغییر اقلیم روبرو هستیم و شرایطی ایجاد می گردد که هم شدت و مدت زمان بارندگی در دست ما نیست و علم هواشناسی از پیش بینی شدت و مدت ناتوان است.

بندپی بیان نمود: از 1 آبان ماه تا 8 آبان ماه 70 میلیمتر بارندگی در طول هفته داشتیم و باید امکانات و اطلاعات و اقدامات پیشگیرانه داشته باشیم، چرا که اقدامات پیشگیرانه می تواند در کاهش آسیب ها و خسارات موثر باشد.

او با بیان اینکه در شهر تهران 67 و شهر های پیرامونی 520 نقطه ویژه و بحرانی وجود دارد، بیان نمود: طی بارندگی های اخیر در بزرگراه های فتح، آزادگان و امام علی (ع) با آبگرفتگی روبرو شدیم.

بندپی با اشاره به اینکه 12 نقطه ویژه در تهران داریم که همزمان با سیل فروردین امکانات شهرداری در این نقاط مستقر بودند، اضافه کرد: اقدامات پیشگیرانه شرایطی فراهم کرد که آسیب نبینیم و در سال 98 باید آمادگی بیشتر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در آغاز سال آبی بارش های بیشتری داشتیم، اظهار کرد: همه اعضای ستاد مدیریت بحران باید اقدامات گروهی داشته باشند و وظایف محوله قانونی را به خوبی انجام دهند.

استاندار تهران با اشاره به اینکه کارگروهی برای پهنه بندی و خطرپذیری سیلاب توسط وزیر کشور اعلام شده و باید این کارگروه شکل بگیرد، اضافه کرد: شهر های پیرامونی ما نیز از این سیلاب تاثیر می گیرند؛ در شهر قدس و بهارستان آبگرفتگی منازل داشتیم و باید شن چاله ها را در این مناطق شناسایی و با رعایت ایمنی آن ها را بزطزف کنیم.

بندپی با بیان اینکه به طور میانگین یک میلیمتر فرونشست در روز داریم، بیان نمود: شهر های پیرامونی ما به شدت آسیب پذیر هستند؛ آب از تهران به طور سطحی عبور می نماید و در شهر قدس و بهارستان و ... انباشت می گردد، لذا باید طرحی داشته باشیم که آب از شهر ها عبور کند.

استاندار تهران با اشاره به اینکه اگر شهرداری ها منابع و تجهیزات ندارند به صورت مکتوب به ما اعلام نمایند تا مسائل رفع گردد، اعلام کرد: پدافند غیرعامل تخصصی عمل می نماید و شرایط ارزان برای پایداری فراهم می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بندپی:67 نقطه بحرانی در شهر تهران وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بندپی:67 نقطه بحرانی در شهر تهران وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید