به کارگیری هوش مصنوعی برای نجات جان انسان ها و جلوگیری از خودکشی

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، ایرنا نوشت: محققان در کشور استرالیا با ارزیابی سودمندی 54 الگوریتم یادگیری ماشینی برای پیش بینی نتایج مرتبط با خودکشی تعیین کردند که یادگیری ماشینی (هوش مصنوعی) کارکرد خوبی در پیش بینی و جلوگیری از خودکشی دارد.

به کارگیری هوش مصنوعی برای نجات جان انسان ها و جلوگیری از خودکشی

از دست رفتن جان هر انسانی تاسف بار است، اما از دست رفتن هر جانی به دلیل خودکشی به طور خاص موجب اندوه می گردد. در بعضی کشورها اندازه خودکشی بالاتر است و مثلاً در کشور استرالیا خودکشی دلیل اصلی مرگ افراد در سنین 15 تا 44 ساله است و روزانه موجب مرگ حدود 9 نفر می گردد. بر اساس بعضی برآوردها، خودکشی های اجرا شده در حدود 30 برابر این تعداد تلفات است.

کارن کوسوما استاد روانشناسی در دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا می گوید: خودکشی تاثیرات بزرگ و گسترده ای برای خانواده، دوستان و جامعه دارد. در این حال تحقیقات اخیر اجرا شده به وسیله کوسوما و گروهی از دانشمندان موسسه بلک داگ و مرکز تحقیقات داده کاوی سلامتی به آنالیز نقش و تاثیر مدل های یادگیری ماشینی در زمینه پیش بینی افکار و رفتارهای بالقوه انتحاری پرداخته است.

آنها سودمندی 54 الگوریتم یادگیری ماشینی که پیش از این به وسیله محققان به منظور پیش بینی پندارسازی و اقدام به خودکشی ایجاد شده بودند را مورد ارزیابی قرار دادند. این فراتحلیل (meta-analysis) که در نشریه تحقیقات روانشناسی منتشر شده است حاکی است که مدل های یادگیری ماشینی عملکرد بهتری از مدل های معمول در زمینه پیش بینی ریسک در زمینه پیش بینی نتایج مرتبط با خودکشی داشته اند.

کوسوما گفت: در مجموع، یافته های این تحقیق نشان می دهد که شواهد مجاب کننده ای وجود دارد حاکی از اینکه یادگیری ماشینی برای پیش بینی نتایج مرتبط با خودکشی در آینده قابل استفاده است و کارکرد خوبی در این زمینه دارد.

استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشینی برای پیش بینی نتایج مرتبط با خودکشی هنوز یک حوزه نوظهور تحقیقاتی به شمار می رود به طوری که 80 درصد از مطالعات شناسایی شده در این زمینه در پنج سال گذشته اجرا شده است. به گفته کارشناسان، تحقیقات بیشتری برای بهبود و تایید این الگوریتم ها مورد احتیاج است.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "به کارگیری هوش مصنوعی برای نجات جان انسان ها و جلوگیری از خودکشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به کارگیری هوش مصنوعی برای نجات جان انسان ها و جلوگیری از خودکشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید