بیش از نیمی از ژاپنی ها با اعزام نیرو به غرب آسیا مخالفند

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، تازه ترین نظرسنجی انجام شده در ژاپن نشان می دهد که بیش از نیمی از ساکنان این کشور با برنامه دولت ژاپن برای اعزام نیرو به غرب آسیا مخالفند.

بیش از نیمی از ژاپنی ها با اعزام نیرو به غرب آسیا مخالفند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ادکلن شنل، جدید ترین نظرسنجی در ژاپن از مخالفت بیش از نیمی از ساکنان ژاپن با تصمیم دولت این کشور در مورد اعزام نیرو به خلیج فارس حکایت دارد.

به نوشته خبرگزاری ژاپنی کیودو جدیدترین نظرسنجی ها در ژاپن نشان می دهد که 51.5 درصد از ساکنان ژاپن مخالف برنامه دولت این کشور در اعزام نیرو به خاورمیانه هستند.

این در حالی است که هفته گذشته یک روزنامه ژاپنی از تصمیم توکیو برای اعزام 270 ملوان به غرب آسیا اطلاع داد و نوشت که دولت ژاپن در صدد است 270 ملوان از نیروهای خود-دفاعی نیروی دریایی این کشور را به شمال دریای عرب که به خلیج عمان و تنگه باب المندب منتهی می گردد، اعزام کند.

این روزنامه ژاپنی گزارش کرد که کابینه در صدد است طرح استقرار ملوان ها در غرب آسیا را تا انتها امسال میلادی به تصویب درآورد و احتمال می رود که به صورت سالیانه این طرح را مورد آنالیز قرار دهند.

پیشتر مقام های ارشد بعضی احزاب سیاسی ژاپن مخالفت خود را با اعزام نظامیان این کشور به غرب آسیا اعلام نموده بودند.(جزئیات بیشتر)

قانونگذاران ژاپنی در هفته های گذشته گذشته نگرانی های خود را درخصوص مشروعیت و خطرات احتمالی اعزام نیرو به تنگه هرمز بیان نموده اند.

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس

به "بیش از نیمی از ژاپنی ها با اعزام نیرو به غرب آسیا مخالفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از نیمی از ژاپنی ها با اعزام نیرو به غرب آسیا مخالفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید