توضیح وزیر راه درباره ماجرای هواپیماهای شخصی

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، خبرنگاران : وزیر راه و شهرسازی گفت: هواپیمای کوچک که به آن هواپیماهای سبک و فوق سبک می گویند در حوزه تاکسی هوایی می توانند فعالیت کنند. در این میان برخی فرودگاه های کوچک که در آن ها پروازی وجود ندارد، این ظرفیت را دارند که با توجه به داشتن متقاضی برای هوانوردی عمومی، خدمات مناسبی در این زمینه ارائه کنند.

توضیح وزیر راه درباره ماجرای هواپیماهای شخصی

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل به نقل از ایسنا، طی روزهای گذشته اظهارنظری از سوی وزیر راه و شهرسازی منتشر شده و حواشی به همراه داشت که در آن به نقل از این مقام مسئول اینگونه در رسانه ها خبر منتشر شده بود که مردم می توانند با هواپیماهای شخصی شان مسافرکشی کنند!

محمد اسلامی در این باره گفت: برداشت های شخصی نادرستی از صحبت های اخیر من درباره تاکسی های هوایی مطرح شد و آن این بود که در این شرایط اقتصادی مردم هواپیمای شخصی بخرند و از آن استفاده کنند یا اینکه مردم هواپیمای شخاصی دارند!

وی افزود: هواپیمای کوچک که به آن هواپیماهای سبک و فوق سبک می گویند در حوزه تاکسی هوایی می توانند فعالیت کنند. در این میان برخی فرودگاه های کوچک که در آن ها پروازی وجود ندارد، این ظرفیت را دارند که با توجه به داشتن متقاضی برای هوانوردی عمومی، خدمات مناسبی در این زمینه ارائه کنند و نکته اینجاست که در این فرآیند در شهرهای بزرگ برخی مانند جراح ها و دیگر متخصصان، افراد و شرکت ها نیازمند چنین خدماتی هستند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت هواپیماهای سبک و فوق سبک در فرودگاه های کشور یک فرصت و ضرورت است که به مردم در شرایط خاص خدمات ارائه دهند، ادامه داد: این هواپیماهای سبک و فوق سبک هم می توانند در این زمینه فعال شده و از شهری کوچک به شهر دیگری پرواز کنند. این مسئله پیچیده و خارق العاده ای نیست و هم اکنون هم وجود دارد و می تواند تقویت شود. در این زمینه به نقل از من اظهارات نادرستی مطرح شده است واقعیت این بود که در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مردم و افراد هم می توانند از این سرویس و هواپیماها استفاده کنند؟ اعلام کردم که منع قانونی در این زمینه وجود ندارد و افراد و شرکت ها تنها باید تقاضای خود را به سازمان هواپیمایی کشوری به نام مرجع تصمیم گیر ارائه کنند که این طور برداشت شد که مخاطب این مساله عموم مردم هستند.

اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر این نیاز مبرم در بسیاری از منطقه ها وجود دارد، اظهار کرد: شرکت ها و موسساتی در بیشتر استان ها متقاضی استفاده از هواپیماهای سبک و فوق سبک هستند تا در شرایط خاص و اضطرار از این ظرفیت استفاده کنند به نام مثال در فرودگاه لار در شهرستان لارستان در پی تقویت تاکسی های هوایی هستند.

منبع: اقتصادنیوز

به "توضیح وزیر راه درباره ماجرای هواپیماهای شخصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح وزیر راه درباره ماجرای هواپیماهای شخصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید