موضوع اصلی سفر به مشهد حرم امام رضا است

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، موضوع اصلی سفر به مشهد حرم امام رضا است.

موضوع اصلی سفر به مشهد حرم امام رضا است

یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در مانور قرارگاه عملیاتی خدمات سفر خراسان رضوی اظهار کرد: نکته مهم این است که از یک سو مسائل و مسائل و از سوی دیگر ظرفیت های موجود براساس تجربیات گذشته در راستای کاهش مسائل مردم شناسایی و جمع بندی گردد. فعالیت های ستاد خدمات سفر در دو مقیاس و جغرافیای استانی و شهری خواهد بود.

وی اضافه نمود: زائر زمانی که با هدف زیارت وارد استان می گردد، بدیهی است که توجه به مسائلش در سطح استان در عرصه های مختلف مهم است و باید حل گردد. اما هدف اصلی زائرین و ماندگاری آنها در مشهد است. بنابراین موظف هستیم در استان و بویژه مشهد اقدامات لازم انجام دهیم.

نظری در مورد ظرفیت های موجود در استان اعلام کرد: مهم این است که هر کدام از مسائل را با استفاده از کدام تشکیلات و ظرفیت هایمان حل کنیم. اولین تشکیلاتی که از حدود یک سال قبل در اختیار داریم کارگروه ملی زیارت است که در بخش کارهای زیرساختی و مدیریت مقطعی بسیار موثر بوده است. در نتیجه به وسیله این کارگروه از ظرفیت های ملی برای مدیریت این مقطع زمانی و دیگر احتیاجهای مشهد استفاده خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تشکیلات دیگری که در اختیار داریم شواری مشورتی با حضور تولیت آستان قدس رضوی است. بدیهی است که موضوع اصلی سفر به مشهد حرم امام رضا (ع) بوده، در نتیجه مهم است که تمام برنامه های اجرایی و پشتیبانی با توجه به این نکته تنظیم گردد و در سیاست گذاری ها از این ظرفیت در راستای اهداف فرهنگی استفاده کردیم.

استاندار خراسان رضوی توضیح داد: سومین تشکیلاتی که از ظرفیت های استان محسوب می گردد، قرارگاه خدمات سفر خراسان رضوی است که ماموریتش با ورود زائر به استان شروع خواهد شد. یکی از وظایف مهم این قرارگاه اطلاع رسانی به زائرین است. باید با برنامه اطلاع رسانی درست زائر تحت حمایت قرار گیرد.

اصلاح 400 کیلومتر از شریان های مواصلاتی استان در 1401

وی در مورد جاده های استان اضافه نمود: یکی دیگر از وظایف این ستاد کیفیت و امنیت جاده ها بوده که موارد بسیار مهم است. خدمات ارائه شده در جاده ها نیز از اقداماتی است که زیر نظر این ستاد بوده که با استفاده از دستگاه های مختلف به اجرا در می آید. برای مثال، از ابتدای سال جاری حدود 400 کیلومتر از مسیرها و جاده ها با اولویت شریان های مورد استفاده زائرین اصلاح شده است.

نظری عنوان نمود: تشکیلات چهارم، قرارگاه خدمات سفر در مشهد است که اهمیت بالایی دارد و تمام دستورات و برنامه ها را پیاده سازی می نماید. از آنجایی که مشهد یکی از نقاط مهم است برنامه هایی که به وسیله دستگاه ها ابلاغ می گردد را این ستاد که به وسیله فرماندار ایجاد شده است، اجرایی خواهد نمود.

آستان قدس رضوی محور ارائه خدمات فرهنگی است

وی گفت: این چهار تشکیلات، خدمت رسانی به زائرین را بنا بر موضوع و جغرافیای مورد احتیاج زائر انجام خواهند داد. مسائل فرهنگی که بسیار حائز اهمیت است نیز با موضوع آستان قدس رضوی انجام خواهد شد. یکی دیگر از وظایف ما در این مقطع اطلاع رسانی درست است که با استفاده از ظرفیت رسانه ها، خبرگزاری ها و فضای مجازی میتوان این ماموریت را به انجام رساند.

نظری در مورد بخش حمل و نقل اضافه نمود: یکی دیگر از بخش هایی که فعالیت های خوبی در آن انجام شده، بخش حمل و نقل است که دو بخش حمل و نقل شهری و برون شهری را شامل می گردد. بعلاوه برنامه ریزی هایی با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برای مقاطع زمانی اوج بازگشت زائرین انجام شده است. این برنامه ریزی ها در زمینه حمل و نقل ریلی و هوایی نیز اجرایی خواهد شد تا ازدحام زائرین مدیریت گردد.

وی با تاکید بر نقش مشارکت مردمی در استقبال از زائرین اعلام کرد: در بخش خدمات شهری نیز یکی از مهمترین مسائل تامین احتیاجهای زائرین و در دسترس بودن کالاهای اساسی با قیمت مناسب است. در این بخش به یاری اصناف و اتحادیه احتیاج داریم تا بتوانیم برترین خدمات را به زائرین ارائه دهیم. ارائه تمام کالاهای مصرفی با نرخ های مصوب است و نظارت ها نیز صورت خواهد گرفت.

منبع: همگردی

به "موضوع اصلی سفر به مشهد حرم امام رضا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضوع اصلی سفر به مشهد حرم امام رضا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید