جراحان دهان، فک و صورت خط اول درمان صحیح شکستگی های صورت

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، دبیر انجمن جراحان دهان، فک و صورت با اشاره به اینکه خط اول درمان صحیح شکستگی های صورت را جراحان دهان، فک و صورت انجام می دهند، گفت: این در حالی است که بسیاری از مردم تصور می نمایند در صورت شکستگی در ناحیه صورت باید به سایر تخصص ها مراجعه نمایند.

جراحان دهان، فک و صورت خط اول درمان صحیح شکستگی های صورت

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ادکلن شنل، دکتر امیر کبیری، دبیر انجمن جراحان دهان، فک و صورت در آستانه برگزاری هجدهمین کنگره جراحان دهان، فک و صورت که همزمان با دهمین همایش ایمپلنت خلیج فارس و نهمین سمپوزیوم محققین جوان برگزار می گردد، گفت: انجمن جراحان دهان، فک و صورت یکی از قدیمی ترین انجمن های علمی پزشکی در کشور به شمار می رود و این رشته تحت تاثیر تحولات در سطح بین الملل قرار گرفته و از سال های بسیار قدیم جراحی دهان به جراحی دهان فک و صورت تغییر نام یافت.

وی با اشاره به اینکه کشور ما در حوزه جراحی دهان، فک و صورت صاحب نام بوده و قابلیت های بی نظیری در دنیا دارد، گفت: همکاران ما به صورت فردی هر کدام در سطح دنیا مطرح هستند و بخش اعظم تجارب خود را در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی به دست آورده اند.

دبیر انجمن جراحان دهان فک و صورت ادامه داد: افرادی که فعالیت خود را در این حوزه انجام می دهند از حوزه دندانپزشکی شروع به فعالیت نموده و دوره های تکمیلی دانش پزشکی خود را که در دوره دکترای دندانپزشکی آموزش ندیده اند، در دوره تخصصی آموزش می بینند و متعاقب آن نسبت به کسب مهارت در این حرفه میپردازند.

دکتر کبیری به زمینه های مختلف آموزشی در رشته جراحی دهان، فک و صورت اشاره نمود و بیان داشت: انجام جراحی های پیشرفته دهان و بافت های نگهدارنده دندان، درمان صدمات و جراحات و شکستگی های بافت سخت و نرم، درمان ناهنجاری های اسکلتی و رشدی تکاملی ناحیه فک و صورت، درمان ناهنجاری های مادرزادی در ناحیه دهان و فک و صورت ازجمله شکاف لب و کام، ارائه خدمات صحیح و بنیادی در حیطه زیبائی و تناسب اجزای صورت، درمان ضایعات پاتولوژیک نظیر کیست ها و تومور ها و ضایعات بدخیم ناحیه دهان و فک و صورت، بازسازی بافت های از دست رفته استخوانی و نسوج نرم ناحیه، درمان ضایعات مفصل فکی و درد های ناحیه صورت، درمان عفونت های ناحیه دهان و فک و صورت از جمله اقداماتی است که در حوزه جراحی های دهان، فک و صورت قابل انجام است.

وی بیان داشت: همچنین جراحی دهان، فک و صورت، خط اول درمان صحیح شکستگی های صورت محسوب می گردد این در حالی است که عموم مردم تصور می نمایند در صورت شکستگی در ناحیه صورت باید به سایر تخصص ها مراجعه نمایند.

دبیر انجمن جراحان دهان و فک و صورت گفت: شکستگی های صورت، بینی، گونه، فک فوقانی و فک تحتانی، شکستگی های قوس دندانی و استخوان نگهدارنده دندان، شکستگی اطراف چشم و کف چشم، شکستگی پل بینی و ناحیه پیشانی از جمله مواردی است که جراحان دهان، فک و صورت خط اول درمان بیماری به شمار می فرایند.

وی گفت: جراحان دهان و فک و صورت در حوزه جراحی های حفره دهان و دندان نظیر ضایعات پاتولوژیک و ایمپلنت و بازسازی استخوان و... و همچنین درمان بسیاری از مسائل ناحیه فک و صورت نظیر شکستگی های استخوانی و ناهنجاری ها و ضایعات پاتولوژیک و حتی جراحی های زیبایی با دسترسی ورودی از حفره دهان و کاهش عوارض ناشی از ورود ازناحیه صورت در درمان موثر و بدون عارضه بیماران نقش بارزی دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جراحان دهان، فک و صورت خط اول درمان صحیح شکستگی های صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جراحان دهان، فک و صورت خط اول درمان صحیح شکستگی های صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید