حمید منوچهری دوبلور پیشکسوت درگذشت

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، حمید منوچهری که به علت عارضه ریوی مدتی بود در بخش مراقبت های های ویژه بیمارستان بستری بود، شامگاه گذشته (11مرداد ماه) در بیمارستان درگذشت.

حمید منوچهری دوبلور پیشکسوت درگذشت

به گزارش ایسنا، وحید منوچهری- از گویندگان عرصه دوبله و پسر منوچهری از پیشکسوتان رادیو و دوبله - این خبر را تایید کرد و در عین حال درباره جزئیات مراسم خاکسپاری شرح داد که هنوز تعیین نشده است.

حمید منوچهری چندی پیش به علت شکستی لگن و در ادامه به علت عارضه ریوی در بخش مراقبت های ویژه بستری شده و همچنان در این بخش تحت مراقبت بود.

حمید منوچهری ـ هنرمند باسابقه کشورمان ـ بیش از 60 سال است صدایش در رادیو و دوبله شنیده می گردد. این پیشکسوت 82 ساله زاده 9 دی ماه سال 1320 است. او گوینده، دوبلور و بازیگر پیشکسوت کشورمان است.

منوچهری به گفته خودش در سال 1336 در شانزده سالگی با نمایش های رادیویی و یک سال بعد به وسیله هوشنگ کاظمی با حرفه دوبله آشنا شد. او در سال 1342 با یاری نصرت الله محتشم به رادیو ایران آمد و در سال 1351 کارگردانی برنامه کودک رادیو را بر عهده گرفت، منوچهری تا سال 1357 چندین برنامه دیگر را کارگردانی کرد.

او علاوه بر گویندگی در فیلم های سینمایی همانند مشت و تفنگ شکسته، شیطان صفتان، ماموریت، چهره دوم سقوط، جغدها و مجموعه های تلویزیونی یکی از این روزها، داستان یک زندگی و معمای شاه به عنوان بازیگر ایفای نقش داشته است.

منبع: فرارو

به "حمید منوچهری دوبلور پیشکسوت درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمید منوچهری دوبلور پیشکسوت درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید