خانه تاریخی وینچستر؛از مکان های گردشگری اسرار آمیز در کالیفرنیا، عکس

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، این خانه یکی از مکان های اسرار آمیز گردشگری در کالیفرنیا می باشد. این عمارت ویکتوریایی شهرت بی نظیر خود را مدیون رموز جالب و قسمت های عجیب و غریبی است که در معماری آن وجود دارد.

خانه تاریخی وینچستر؛از مکان های گردشگری اسرار آمیز در کالیفرنیا، عکس

آشنایی با عمارت تاریخی وینچستر

کاخ وینچستر (Winchester House)، یکی از مشهورترین کاخهای کالیفرنیاست که توسط سارا وینچستر بیوه یکی از اشراف زادگان آمریکا، بنام ویلیام وینچستر ساخته شده است و اما رموز جالبی در خصوص کاخ وجود دارد که باعث شده شهرت این عمارت بیش از یک بنای تاریخی باشد.

معماری اسرارآمیز عمارت وینچستر

کاخ وینچستر در زمینی به مساحت بیش از 4000 مترمربع دارای 160 اتاق،950 در، 40 راه پله، 10000 قطعه شیشه برای پنجره ها، 17 بخاری و 47 اجاق است.

سقف های گردان، کف پوش های میناکاری شده، چلچراغ های نقره و طلا و پنجره های شیشه ای مشبک، کاخ وینچستر هر کدام نشان دهنده خلاقیت های هنری فراوانی است.

این عمارت بر خلاف سایر خانه های هم عصر خود دارای سیستم های مدرن گرمایی (کانال های بخار و هوای گرم) چراغ های گازی که با فشار یک دگمه روشن می شوند، سه عدد آسانسور فعال است.

کاخ وینچستر دارای قسمت های اسرارآمیز بسیاری است. مثل دری که به یک دیوار خالی باز می شد، اتاقهای مخفی، راه پله هایی که به هیچ جا نمی رسید یا درهایی که به یک جهت انحرافی منتهی می شد و تعداد زیادی از دالانهای اسرارآمیز و یا مثلاً استفاده از عدد 13 برای تعداد شمع دانها، ردیف های درختان، تعداد پنجره های حمام و . . .

تاریخچه ساخت کاخ وینچستر

در سال 1881 وقتی سارا، فقط چند سال بعد از مرگ تنها کودک خود، همسرش ویلیام را نیز در اثر ابتلا به سل از دست داد، به خود قبولاند که خانواده اش نفرین شده و یکی از دوستانش که احضار ارواح می کرد، به او گفت که نفرین اشباح تمام کسانیکه با تفنگ وینچستر کشته شده اند، او را گرفته است و راهکار نجات سارا این است که او به جای دوری نقل مکان کند و خانه ای بسازد اما ساخت خانه هیچوقت قطع نشود زیرا به محض اینکه ساخت خانه را متوقف کند، نفرین اشباح، باعث مرگ او خواهد شد.

سارا وینچستر سخنان دوستش را باور کرد و زمینی به مساحت بیش از 4000 مترمربع را در منطقه سن خوزه کالیفرنیا خرید و 16 کارگر ساخت و سازی بی وقفه را آغاز کردند که نزدیک به چهل سال به طول انجامید.

یکی از نکات عجیب در خصوص خانه این بود که نقشه ساخت نداشت و تنها تعدادی از اتاقها نقشه داشت که سارا آن را طرح ریزی نموده بود. بخشهایی از خانه ساخته می شد، سپس اصلاح می شد یا بکلی تغییر می کرد، تخریب و دوباره بازسازی می شد و این فرایند 38 ساله تا تاریخ مرگ سارا ادامه پیدا کرد. سارا وینچستر در سال 1922 در حدود هشتاد سالگی فوت کرد و گروه ساختمانی او، فوراً کار را تعطیل کردند و تا امروز تعدادی از اتاقها و دیوارها نیمه تمام رها شده است.

او بخاطر اعتقادش درباره اشباح کاخ، هیچگاه بیشتر از یک شب در یک اتاق نمیخوابید و هر شب بصورت تصادفی یکی از اتاق خوابها را برای استراحت انتخاب می کرد و از نیمه شب تا ساعت دو بامداد با ارواح تبادل نظر میکرد! زلزله سال 1906 سان فرانسیسکو باعث خرابی سه طبقه بالایی عمارت شد و خود سارا نیز ساعتها در یکی از اتاق خوابها محبوس شده بود و کارگران ساختمان او را نجات دادند. او اعتقاد داشت زلزله نیز کار اشباح است.

امروز که این عمارت، یک بنای توریستی است، هنوز بازدیدکنندگانی هستند که اعتقاد دارند این کاخ، خانه ارواح است. از زمانی که خانه وینچستر برای بازدید باز شد، گزارش های بسیاری از بازدیدکنندگان گزارش شده که نشان از وقایع عجیب و غریب دارد.

در شبهای هالووین و آدینه هایی که 13 ام ماه هستند، در کاخ وینچستر مراسم نورافشانی برگزار می شود.

منبع: گردشبان

به "خانه تاریخی وینچستر؛از مکان های گردشگری اسرار آمیز در کالیفرنیا، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تاریخی وینچستر؛از مکان های گردشگری اسرار آمیز در کالیفرنیا، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید