دومین توله یوزپلنگ ایران تلف شد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از تلف شدن دومین توله یوز آسیایی به جهان آمده در مرکز تکثیر یوز آسیایی اطلاع داد و گفت: دلیل تلف شدن این توله در دست آنالیز و نتیجه پس از کالبدگشایی اعلام خواهد شد.

دومین توله یوزپلنگ ایران تلف شد

به گزارش ایسنا، حسن اکبری گفت: صبح روز گذشته دامپزشک تیمارگر توله یوز ها متوجه تغییر در عادت دفع آن ها می گردد که به فوریت موضوع به وسیله اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان، به دامپزشکان گروه بیماری های دفتر حیات وحش منعکس و با هماهنگی دامپزشک متخصص داخلی دام کوچک از دانشکده دامپزشکی سمنان به محل نگهداری یوز ها منتقل می گردد و پس از معاینه نسبت به درمان آن اقدام می نماید.

وی اضافه نمود: پس از آنالیز های انجام پذیرفته، با نظر دامپزشک متخصص، تصمیم بر این شد که توله ها برای آنالیز بیشتر و نظارت دامپزشکی به یک بیمارستان تخصصی دامپزشکی در تهران منتقل شوند که متاسفانه یکی از توله ها در جهت انتقال به تهران تلف شد.

وی گفت: توله دوم به بیمارستان تخصصی دامپزشکی منتقل شد و تحت نظارت های دامپزشکی واقع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان اظهار کرد: تلف شدن توله یوز در دست آنالیز است و دلیل دقیق آن پس از کالبدگشایی اعلام خواهد شد.

منبع: فرارو

به "دومین توله یوزپلنگ ایران تلف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین توله یوزپلنگ ایران تلف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید