زمان شروع تست انسانی واکسن های کرونای دانشگاه بقیةالله (عج) ، رونمایی از کیت های تشخیص سریع کرونا خبرنگاران

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله گفت: مرحله تست حیوانی واکسن هایی که این دانشگاه برای مقابله با ویروس کرونا ساخته به خاتمه رسیده است و امیدواریم که تست انسانی آن از اردیبهشت سال آینده شروع گردد.

زمان شروع تست انسانی واکسن های کرونای دانشگاه بقیةالله (عج) ، رونمایی از کیت های تشخیص سریع کرونا خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ادکلن شنل، حسن ابوالقاسمی رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) در آئین تجلیل از نخبگان علمی و مدافعان سلامت این دانشگاه و رونمایی از کیت های تشخیص سریع کرونا که صبح امروز (سه شنبه) در سالن همایش های صدرا برگزار گردید، گفت: کرونا باعث شد تا آموزش الکترونیکی دانشگاه رشد یابد و این در حالی است که تا پیش از شیوع کرونا ظرفیت آموزش های الکترونیکی دانشگاه در رتبه های پایین تری قرار داشت.

وی ادامه داد: همچنین در یک سال اخیر 178 مقاله بین المللی در رابطه با کووید 19 منتشر شده و علاوه بر این 400 عنوان پژوهشی نیز در این حوزه طی مدت یادشده به نگارش درآمده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله با بیان اینکه تعداد مرگ و میر های ناشی از کرونا در بیمارستان بقیةالله در مقایسه با سایر بیمارستان ها کمترین تعداد را داشته است، اضافه نمود: مرحله تست حیوانی واکسن هایی که این دانشگاه برای مقابله با ویروس کرونا ساخته به سرانجام رسیده است و امیدواریم که تست انسانی آن از اردیبهشت سال آینده شروع گردد.

ابوالقاسمی با اشاره به اینکه این بیمارستان در جبهه مقابله با کرونا چهار شهید داشته است، گفت: زمانی که کرونا شیوع یافت بنا به دستور فرمانده معظم کل قوا مبنی بر اینکه هیچ بیمار کرونایی نباید پشت درب های بیمارستان بماند، بیمارستان بقیةالله از سال گذشته تا 24 اسفند سال جاری بیش از 62 هزار بیمار کرونایی را پذیرش نموده است؛ به نحوی که در بعضی زمان ها حتی بخش اطفال بیمارستان را به بیماران بستری کرونایی اختصاص دادیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "زمان شروع تست انسانی واکسن های کرونای دانشگاه بقیةالله (عج) ، رونمایی از کیت های تشخیص سریع کرونا خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان شروع تست انسانی واکسن های کرونای دانشگاه بقیةالله (عج) ، رونمایی از کیت های تشخیص سریع کرونا خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید