واکسینه شدن حدود یک سوم از مادران باردار خراسان رضوی در برابر کرونا

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مدیر سلامت جمعیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا کنون 28درصد از مادران باردار در خراسان رضوی نسبت به بیماری کرونا واکسینه شده اند.

واکسینه شدن حدود یک سوم از مادران باردار خراسان رضوی در برابر کرونا

به گزارش از ، محمد احمدیان مدیر سلامت جمعیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نشست خبری پیرامون واکسیناسیون مادران باردار گفت: واکسیناسیون مادران باردار زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ابتدای شهریور شروع شد و تا به امروز بیش از 6هزار و 700نفر از آنان واکسن کرونا تزریق نموده اند.

او اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر مشهد، 15شهرستان دیگر خراسان رضوی را زیر پوشش دارد که در شهر مشهد اندازه پوشش واکسیناسیون مادران باردار بین 16تا35 درصد است.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در منطقه ها کم برخوردار مانند حاشیه شهر مشهد پوشش واکسیناسیون کمتر است و باید اقدامات آموزشی و فرهنگی توسعه یابد.

احمدیان بیان نمود: در حالیکه طبق نظر استادان حوزه زنان، واکسیناسیون این گروه لازم است و دریافت واکسن کرونا مسئله ای برای مادر و جنین ایجاد نمی کند.

او توضیح داد: تزریق واکسن به مادران باردار از هفته 12بارداری به بعد بلامانع است و برای زنانی که زایمان نموده اند، تزریق واکسن 42روز پس از زایمان توصیه می گردد.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید نمود: هم اکنون 16مرکز پاک شهری و روستایی برای واکسیناسیون کووید19 مادران باردار شهرستان مشهد از جمله در منطقه ها رضویه، همت آباد، شهید رجایی، امام علی، شهرک انقلاب، باهنر، طرق و ابوذر، ملک آباد، بینالود و مشهد دایر است.

/ م.ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "واکسینه شدن حدود یک سوم از مادران باردار خراسان رضوی در برابر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسینه شدن حدود یک سوم از مادران باردار خراسان رضوی در برابر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید