سازمان ملل: آمریکا محدودیت های دیپلمات های ایرانی را لغو کند

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، به نوشته خبرگزاری فرانسه، مجمع عمومی سازمان ملل شامگاه چهارشنبه با تصویب قطعنامه ای خواهان لغو محدودیت های دپیلمات های ایرانی در آمریکا به عنوان کشور میزبان سازمان ملل شد.

سازمان ملل: آمریکا محدودیت های دیپلمات های ایرانی را لغو کند

از تابستان گذشته تا به امروز دیپلمات ها و وزیران ایرانی در آمریکا تحت محدودیت هایی قرار گرفته اند. آنها مادامی که در آمریکا هستند، برای تردد محدود به محوطه مقر سازمان ملل در نیویورک و محل اقامت سفیر و هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل هستند.

این قطعنامه که ازسوی نمایندگانی از کشورهای قبرس، بلغارستان، کانادا، کاستاریکا و ساحل عاج پیشنهاد شده بود بدون اینکه به رأی گذاشته گردد، با اجماع تصویب شد.

قطعنامه های سازمان ملل، برخلاف شورای امنیت لازم الاجرا نیستند اما وزن سیاسی دارند.

در این قطعنامه که متن آن به طور معین درباره محدودیت های دیپلمات های ایرانی و عدم صدور ویزا برای هیئت روسی در نشست مجمع عمومی ماه سپتامبر بود، از کشور میزبان خواسته شده است تا تمامی محدودیت های اعمال شده برای هیئت های نمایندگی و کارکنان دبیرخانه های همه ملیت ها را لغو کند.

همچنین در این بیانیه تاکید شده است که سازمان ملل محدودیت های اعمال شده برای این دو هیئت نمایندگی را که فعالیت های آنها را تحت الشعاع قرار داده است، جدی می گیرد.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با خروج یکجانبه از توافق هسته ای در سال گذشته و اعمال تحریم های مالی علیه ایران به اختلافات میان دو کشور دامن زد. واشنگتن در ادامه این سیاست های خصمانه خود به تازگی نیز محدودیت هایی را علیه تردد دیپلمات های ایرانی در شهر نیویورک اعمال نموده است.

منبع: انتخاب

به "سازمان ملل: آمریکا محدودیت های دیپلمات های ایرانی را لغو کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: آمریکا محدودیت های دیپلمات های ایرانی را لغو کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید