صخره گواتاپی؛ مکانی عجیب و دیدنی در کلمبیا

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، صخره گواتاپی که با نام لا پیدرا نیز شناخته می شود یک سنگ بزرگ واقع در شهر گواتاپی در کلمبیا است. این صخره 10 میلیون تنی از دشت های اطرافش 200 متر بالاتر می رود و از کیلومترها دورتر نیز قابل مشاهده است.

صخره گواتاپی؛ مکانی عجیب و دیدنی در کلمبیا

این صخره که تقریبا به طور کامل صاف است در یک طرفش یک شکاف از بالا تا پایین دارد. در این شکاف یک راه پله 649 پله ای سنگی قرار گرفته است که مانند یک بخیه بزرگ به نظر می رسد که سنگ های جداشده را نزدیک به هم نگه داشته است.

بالای صخره یک محوطه حصارکشی شده و غرفه هایی برای خرید سوغاتی و تماشای محیط اطراف وجود دارد همچنین بر فراز سنگ گواتاپی رستورانی ساخته شده است و این امکان را فراهم آورده تا در فضای باز غذایی بخوریم و از چشم انداز ها شگرف طبیعت بر بلندای صخره ای بزرگ لذت ببریم.

چشم انداز ها اطراف این تخته سنگ آنقدر زیبا و خیره کننده است که بازدیدکنندگان ساعت ها در این بلندا می نشینند و نوشیدنی می نوشند و نظاره گر زیبایی های این منطقه اند حتی می گویند امکان دارد تا 500 کیلومتری ساحل اقیانوس آرام را از این بلندا ببینیم.

این صخره در مرز دو شهر گواتاپی و ال پنول قرار گرفته است و هردو شهر ادعا می کنند که مالک صخره هستند. یک بار ساکنان گواتاپی تصمیم گرفتند این موضوع را با نوشتن نام این شهر با حروف سفید بزرگ روی سنگ حل کنند.

طولی نکشید که ساکنین ال پنول متوجه کار آن ها شدند و جمعیت زیادی برای متوقف کردن آن ها جمع شدند. به طوری که تنها حروف G و بخشی از U کامل شده بود. این دو حرف هنوز هم در جبهه شمالی صخره دیده می شوند.

هرچند دولت کلمبیا از دهه 1940 میلادی این صخره را میراث ملی معرفی کرد اما نخستین بار سه کوهنورد رسما در جولای 1954 به این صخره صعود کردند و بعدها پلکان داخل شکاف ساخته شد و به مرور لا پیه درا دل پنول به جاذبه گردشگری پرطرفداری تبدیل شد.

شاید بد نباشد با روستای کوچک و دور افتاده گواتاپی که فقط به دلیل وجود همین تخت سنگ غول آسا معروف شده است نیز آشنا شویم. بافت این روستا بسیار رنگا رنگ و زیبا است و همه ساختماه ها رنگی هستند و رویشان نقاشی هایی از مردمی که در حال نواختن موزیک هستند یا جملاتی که دعوت به بازدید از صخره گواتاپی را می کنند شده است و همین رنگ آمیزی ها گواتاپی را مکانی زیبا و دیدنی کرده است.

منبع: گردشبان

به "صخره گواتاپی؛ مکانی عجیب و دیدنی در کلمبیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صخره گواتاپی؛ مکانی عجیب و دیدنی در کلمبیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید