فارن پالیسی: مقام ارشد پنتاگون از سمتش استعفا کرد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع مطلع مدعی شده یکی از دستیاران ارشد وزیر دفاع آمریکا از سمتش استعفا نموده است.

فارن پالیسی: مقام ارشد پنتاگون از سمتش استعفا کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ادکلن شنل، یک رسانه آمریکایی امروز (پنجشنبه) گزارش داده رندی شریور، دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور امنیتی ایندوپاسیفیک از سمتش استعفا نموده است.

فارن پالیسی که این خبر را گزارش داده نوشته استعفای شریور باعث خالی شدن یکی دیگر از پست ها در وزارت دفاع آمریکا شده که همین الان هم سمت های خالی زیادی دارد.

این رسانه نوشته شریور شهرتش را مدیون ستیزه جویی با چین است و در فرایند نظارت بر تعییر تمرکز پنتاگون از جنگ های خاورمیانه به مقابله با پکن نقش داشته است.

طبق این گزارش، تصمیم شریور برای ترک سمتش تا اندازه زیادی به مسائل شخصی ارتباط دارد، اما او این تصمیم را در بحبوحه اختلافاتی که با جان رود، معاون وزیر دفاع آمریکا دارد گرفته است.

یک مقام ارشد پنتاگون گفته او به این دلیل که قادر نبوده طرح های خودش را به وسیله وزارت دفاع آمریکا و کاخ سفید پیش ببرد، سرخورده شده است.

شریور کارزاری برای تقویت روابط آمریکا با تایوان راه انداخته بود، اما اقدامات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پیشبرد روابط تجاری با چین اغلب مانع کوشش های او بود. او در دولت ترامپ به عنوان یکی از سرسخت ترین حامیان تایوان شناخته می گردد.

این خبر چند ساعت بعد از آن منتشر شده که ترامپ گفت آمریکا در آستانه یک توافق تجاری بزرگ با چین قرار گرفته است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "فارن پالیسی: مقام ارشد پنتاگون از سمتش استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارن پالیسی: مقام ارشد پنتاگون از سمتش استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید