فدراسیون فوتبال - شستا؛ استقراض یا اسپانسری؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، تناقض در ادعای مسئولان فدراسیون فوتبال و شستا در موضوع پرداخت 2 میلیون دلار از سوی این شرکت به حساب مارک ویلموتس، نشان از طرح یک پرونده حقوقی میان طرفین دارد.

فدراسیون فوتبال - شستا؛ استقراض یا اسپانسری؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، عدم توانایی فدراسیون فوتبال در پرداخت مطالبات مالی مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، موجب شد تا این فدراسیون با دخالت های افراد ذی نفوذ به دنبال استقراض از شرکت های تابعه شستا به نام پتروشیمی فن آوران باشد و در نهایت از همین طریق دستمزد سرمربی بلژیکی پرداخت شد.

بعد از گذشت حدود 6 ماه از استقراض این مبلغ، اکنون موعد بازپرداخت یاری مالی شستا به فدراسیون فوتبال رسیده و این فدراسیون موظف است تا خاتمه فروردین مبلغی معادل 2 میلیون یورو به یک شرکت وابسته به شستا بازگرداند تا بحران جدیدی به مسائل کنونی فدراسیون فوتبال اضافه نگردد. با این حال کنون دست فدراسیون خالی تر از هر زمانی است و پولی در حساب این فدراسیون دیده نمی گردد تا حدود 30 مییلیارد تومان هم از آن به شستا بازگردانده گردد.

فدراسیون خودش را بدهکار نمی داند!

با وجود سر رسیدن موعد بازپرداخت یاری مالی شستا، فدراسیون فوتبال خودش را به این مجموعه بدهکار نمی داند و معتقد است شستا اسپانسر تیم های ملی شده است و در بازی های آینده تیم ملی ایران نام و نشان این شرکت طبق قرارداد تبلیغ خواهد شد.

این ادعا درحالی مجددا مطرح شده است که وبلاگ ادکلن شنل در گزارشی با تیتر پشت پرده اعلام اسپانسری شستا در فوتبال/ کلاه بر سر استقراض! به این موضوع پرداخت و اسپانسر شدن شستا را در شرایطی که فدراسیون در صدد جبران کمبودهای مالی خود است، آنالیز کرد.

طبق این ادعای فدراسیون فوتبال، بحرانی گریبانگیر فدراسیون فوتبال نخواهد شد اما موضوع به این راحتی ها نیست و احتمالا شاهد یک پرونده حقوقی میان طرفین این قرارداد خواهیم بود.

انتقاد از شستا و تکذیب اسپانسری تیم ملی

ادعای فدراسیون مبنی بر اینکه شستا اسپانسر تیم ملی است و مبلغی را به عنوان قرض تامین ننموده، با یک ابهام عظیم روبرو است. پس از رسانه ای شدن موضوع استقراض فدراسیون فوتبال از شستا، هجمه های زیادی شکل گرفت مبنی بر اینکه آیا بهتر نیست سازمان تامین اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری اش به جای پرداخت دستمز مارک ویلموتس به وظایف ذاتی خود که ارائه خدمات درمانی و بازنشستگی به جامعه تحت پوشش است بپردازند و کیفیت خدمات را بهبود بخشند و به کاهش میزان نارضایتی ها در حوزه درمان و مستمری بپردازند؟

ادامه این نقدها از شستا، موجب چرخش موضع این شرکت شد و در حالی که در همان روزهای نخست اعلام شده بود آن ها در ازای پرداخت این مبلغ اسپانسر تیم ملی شده اند، روابط عمومی شستا اسپانسری تیم ملی را تکذیب کرد و گفت این مبلغ صرفا به عنوان قرض و یاری به تیم ملی در این بحران پرداخت شده و در فروردین بازگردانده می گردد.

ابهام در ابهام!

اکنون که چندین ماه از زمان پرداخت دستمزد ویلموتس سپری شده، فدراسیون معتقد است شستا از ابتدا اسپانسر تیم ملی بود و به واسطه اسپانسری تیم ملی این مبلغ را به حساب فدراسیون واریز نموده و طبق همان قرارداد عمل خواهد شد و بحث های اجرا شده درباره بدهکاری فدراسیون به شستا به خاطر فشارهایی است که نهادهای مختلف به قرارداد شستا با این فدراسیون وارد نموده اند تا جلوی این توافق را بگیرند.

اگر در نوروز 99 تیم ملی دیدارهای رسمی خود برابر کامبوج و هنگ کنگ را برگزار نموده بود، معین می شد که شستا اسپانسر ایران شده است یا خیر اما در حال حاضر معین نیست ادعای کدام یک از طرفین درباره این مبلغ مبنی بر استقراض یا اسپانسری معتبر است.

با وجود تناقض در موضع طرفین این قرارداد، فدراسیون فوتبال بعد از اتمام جام جهانی اسپانسر نداشته و ابراهیم شکوری نیز در گفت وگوی اخیر خود اعلام کردکه این فدراسیون بعد از اعلام مزایده برای اسپانسری تیم ملی پیشنهادی دریافت ننموده است.

باید دید این پرونده تا 10 روز دیگر وارد بخش حقوقی و رسیدگی های قضایی می گردد و یا بخش مالی فدراسیون به عنوان یک قرارداد همکاری و اسپانسری تیم ملی آن را پیش خواهد برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فدراسیون فوتبال - شستا؛ استقراض یا اسپانسری؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون فوتبال - شستا؛ استقراض یا اسپانسری؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید