فصل جدید پارسا پیروزفر در سینما ، چرا این بازیگر از 84 تا 86 از سینما فاصله گرفت؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، پارسا پیروزفر که این روزها بیشتر از قبل نامش را به بهانه نقش آفرینی در فیلم ها، لابه لای اخبار می بینیم، پس از سه سال دوری از سینما، از شش ماهه دوم سال 97، دوره جدیدی از فعالیت هنری اش را شروع نموده است.

فصل جدید پارسا پیروزفر در سینما ، چرا این بازیگر از 84 تا 86 از سینما فاصله گرفت؟

پیروزفر در نیمه دوم سال 97 در دو فیلم مجبوریم و بی حسی موضعی ایفای نقش نموده و سال جاری هم خبر حضورش در فیلم جدید حسن فتحی یعنی مست عشق در نقش مولانا علاقه مندان سینما را غافلگیر کرد. پارسا پیروزفر در ادامه بازگشت به سینما، قرار است در فیلم تی تی کاری از آیدا پناهنده، بازی کند. به بهانه انتشار خبر نقش آفرینی او در فیلم تی تی درباره گزیده کاری این بازیگر، حضور پررنگ چند ساله اش در تئاتر و بازگشت او به سینما نوشته ایم.

دوری از سینما

پارسا پیروزفر در طول فعالیت هنری اش در سینما و تلویزیون معمولاً گزیده کار بوده و حساسیت زیادی روی انتخاب های خود داشته است. این بازیگر تا به حال در چهار سریال در پناه تو، در قلب من، سفر سبز و در چشم باد بازی نموده که آثار پیروز و پرمخاطبی بوده اند. پیروزفر در دوران اوج فعالیت خود در آثار تجاری انگشت شماری بازی نموده، اما انتخاب های خوب هم کم نداشته است. او بین سال های 84 تا 86 از سینما فاصله گرفت و پس از آن در فیلم های معدودی چون اسب حیوان نجیبی است و این جا بدون من بازی کرد. پارسا پیروزفر از سال 90 تا 93 تنها در سه فیلم زندگی جای دیگری است، نزدیک تر و شکاف ایفای نقش کرد و پس از آن تا سال 97 دوباره به مدت سه سال در هیچ فیلمی حضور نداشت.

حضور موثر در تئاتر

پارسا پیروزفر از شروع فعالیت حرفه ای خود تا امروز، حضور پررنگ و موثری در عرصه تئاتر داشته است. او در تئاتر فقط تجربه کارگردانی یا بازیگری نداشته و تعدادی از نمایش نامه هایی را که روی صحنه برده، خودش ترجمه نموده است. از مهم ترین نمایش هایی که او کارگردانی، ترجمه و بازی در آن را برعهده داشته، تئاتر ماتریوشکا است که طی سال های 94 تا 96 در ایران و کشورهایی مانند آمریکا و کانادا روی صحنه رفت. این نمایش 33 نقش متفاوت دارد که پارسا پیروزفر به تنهایی نقش همه آن 33 کاراکتر را خودش بازی نموده است. اجرای این تئاتر سال 95 جایزه بهترین بازیگر مرد سی وپنجمین جشنواره تئاتر فجر را در بخش بین الملل،برای او به ارمغان آورد. تئاتر موزیکالبینوایان به کارگردانی حسین پارسایی و نمایش دیدار دیگر نمایش های پرسروصدایی بود که او سال 97 و اوایل 98 اجرا نموده است.

نمونه کامل یک کاراکتر مثبت

اگر کاراکترهایی را که پارسا پیروزفر در نقش آن ها بازی نموده در ذهن مرور کنید، احتمالاً بیشتر شخصیت های مثبت و موجه به خاطرتان می آید. او به واسطه معصومیت خاصی که در چهره اش وجود دارد، بیشتر در قالب شخصیت های مثبت ظاهر شده است. البته فیلم هایی مانند مهمان مامان و نقاب ثابت می نماید که او می تواند در نقش شخصیت های نه چندان مثبت هم درخشان باشد، اما به طور کلی نقش های منفی و شرور با چهره معصوم و مثبت او خیلی جور نیست. پیروزفر در طول این سال ها خیلی کم در آثار کمدی و طنز بازی نموده و سه فیلم عروس خوش قدم، مهمان مامان، نقاب و اسب حیوان نجیبی است در کارنامه او، آثاری هستند که رگه هایی از طنز در آن ها دیده می گردد.

فرصت بازی در نقش مولانا

این بازیگر اکنون مزد گزیده کاری اش را با فیلم مست عشق اثر حسن فتحی گرفته است. بازی در نقش شخصیت مهمی مثل مولانا و همبازی شدن با ستاره محبوبی مانند شهاب حسینی، می تواند نقطه عطفی در کارنامه او باشد. او همچنین در فیلم مجبوریم با رضا درمیشیان همکاری نموده است؛ فیلمی پرستاره و کنجکاوی برانگیز که با توجه به سابقه درمیشیان، از همین حالا به عنوان یکی از امیدهای جشنواره سی وهشتم فجر به حساب می آید. بی حسی موضعی به کارگردانی حسین مهکام در جشنواره جهانی فجر رونمایی شد و هیچ پیروزیتی در آن کسب نکرد؛ هرچند نقدهای مثبتی هم بر آن نوشته شد. تی تی هم اکنون در مرحله پیش فراوری است و فیلم برداری آن فعلا تا انتها بازی پیروزفر در مست عشق شروع نخواهد شد. پیروزفر پیشنهاد بازی در فیلم مغز استخوان به کارگردانی حمیدرضا قربانی را هم داشته، اما نپذیرفته است. پارسا پیروزفر حالا در آستانه فصلی جدید از فعالیت های سینمایی خود واقع شده است، دوره ای که با اکران قریب الوقوع بی حسی موضعی و حضور سه فیلم مست عشق، تی تی و مجبوریم در جشنواره فجر، می تواند شروعگر پیروزیت های تازه ای برای وی باشد.

خراسان

منبع: انتخاب

به "فصل جدید پارسا پیروزفر در سینما ، چرا این بازیگر از 84 تا 86 از سینما فاصله گرفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فصل جدید پارسا پیروزفر در سینما ، چرا این بازیگر از 84 تا 86 از سینما فاصله گرفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید