مرکز سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه تربیت مدرس افتتاح شد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه تربیت مدرس، به نام نخستین مرکز در مجموعه دانشگاه های وزارت علوم، ظهر امروز با حضور منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.

مرکز سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه تربیت مدرس افتتاح شد

مجموعه اتاق های این مرکز به مساحت 605 مترمربع برای حوزه های ژن درمانی، سلول درمانی و مهندسی بافت تعبیه شده است. علاوه بر این، نمایشگاه توانمندی های دانشگاه در حوزه پزشکی بازساختی در قالب 15 شرکت دانش بنیان برای بازدیدگنندگان فراهم شده است.

افتتاح مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی این دانشگاه، به نام یک مرکز زیربنایی، گام مهمی در جهت حمایت از فرآورده های سلولی، محصولات ژن درمانی و مهندسی بافت با درجه کاربرد بالینی است که در سال های آینده نقش کلیدی در جهت ارتقای سلامت جامعه و مردم و درمان بیماران صعب العلاج خواهد داشت.

رونمایی از دستگاه جداساز پلناما، رونمایی از کیت سنجش آلودگی میکروبی، رونمایی از کیت پایش باروری آقایان و بازدید از فاز اول اتاق های تمیز مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از دیگر برنامه های امروز در این دانشگاه بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مرکز سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه تربیت مدرس افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه تربیت مدرس افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید