معمای 7 ساله قتل راننده اتوبوس

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، پرونده قتل راننده اتوبوس که قربانی شلیک و ضربه های قمه دو مرد نقابدار شده، با گذشت هفت سال برای دومین بار در دادگاه جنایی تهران رسیدگی شد.

معمای 7 ساله قتل راننده اتوبوس

به گزارش گروه حوادث وبلاگ ادکلن شنل از روزنامه جام جم، سیزدهم خرداد 93 به پلیس پاکدشت خبر رسید راننده یک اتوبوس به نام محمد پشت فرمان خودرویش در جاده پاکدشت کشته شده است.

شواهد نشان می داد محمد در حالی که به سمت کریم آباد در حرکت بود مورد حمله چند مرد ناشناس نهاده شده و آنها پس از زخمی کردن وی با ضربه های قمه و چاقو با شلیک گلوله دست به قتل زده و گریخته اند.

پلیس به تحقیق از آشنایان قربانی پرداخت و به اختلاف های محمد با اعضای یک خانواده بر سر معامله زمینی در پاکدشت پی برد.

وقتی در آنالیز ها معین شد مرد جوانی به نام فرشاد که از اعضای همین خانواده بود قبلا محمد را تهدید به مرگ نموده بود وی بازداشت شد ولی خودش را بی گناه خواند.

از سوی دیگر پسرعموی فرشاد در بازپرسی های پلیسی گفت که این مرد چند روز قبل اسلحه ای به او داده بود تا آن را پنهان کند.

به این ترتیب و با به دست آمدن سرنخ هایی، 9 عضو این خانواده به اتهام مشارکت در قتل بازداشت شدند ولی در آنالیز کارشناسان اسلحه شناسی روشن شد اسلحه ای که فرشاد به پسرعمویش داده بود تا آن را پنهان کند اسلحه کالیبر 9 بوده در حالی که تیر شلیک شده به قربانی کالیبر 9 نبوده است.در حالی که تحقیقات پلیسی تکمیل نشده بود پرونده 9 متهم به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و آنها پای میز محاکمه ایستادند.

در این جلسه فرزندان قربانی در صندلی ویژه ایستادند و برای عاملان جنایت حکم قصاص خواستند. سپس 9 متهم یک به یک به دفاع پرداختند و خود را بی گناه خواندند. چهار نفر از آنها ادعا کردند هنگام جنایت در گرمسار بوده اند. پنج متهم دیگر نیز هر کدام ادعای جدیدی مطرح کردند.

قضات با توجه به مدارک موجود در پرونده، فرشاد و برادرش را هر یک به 10 سال زندان و پرداخت دیه محکوم کرد. هفت متهم دیگر نیز به اتهام معاونت در قتل به سه سال زندان محکوم شدند. این رای در دیوان عالی کشور تایید نشد و متهمان دوباره پای میز محاکمه نهاده شدند.

اما حکم صادره در دیوان عالی کشور تایید نشد و قضات دیوان عالی کشور خواستند تا بعد از تکمیل تحقیقات، متهمان بار دیگر محاکمه شوند.

در دومین جلسه رسیدگی به این پرونده، شاهد ماجرا در صندلی نهاده شد و گفت: روز حادثه سوار اتوبوس مقتول در حال رفتن به محل کارم بودم که راننده توقف کرد و دو مرد که صورت های خود را پوشانده بودند با اسلحه و قمه وارد اتوبوس شدند و ابتدا مرد قمه به دست ضربه ای به راننده زد و بعد مرد مسلح به سر و پای راننده شلیک کرد. من خیلی ترسیده بودم و فقط به یاد دارم، ضاربان قد بلند و با موهای آشفته بودند.

سپس متهمان در صندلی نهاده شدند و با انکار قتل مدعی شدند؛ هیچ نقشی در قتل نداشتند و معیناتی که شاهد ماجرا می گوید با ما یکی نیست.

پس از دفاعیات متهمان، قضات شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران برای تصمیم گیری وارد شور شدند.

منبع: جام جم آنلاین

به "معمای 7 ساله قتل راننده اتوبوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای 7 ساله قتل راننده اتوبوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید