مقایسه تعداد معاملات مسکن در تابستان 99 نسبت به گذشته

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مرکز آمار گزارش داد: قیمت زمین در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 86.5 درصد رشد کرده و تعداد معاملات نیز 92.2 درصد افزایش یافته است.

مقایسه تعداد معاملات مسکن در تابستان 99 نسبت به گذشته

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ ادکلن شنل، مرکز آمار گزارشی از شرایط همه معاملات خرید و فروش و اجاره مسکن بنگاه های معاملاتی شهر تهران در تابستان گذشته را منتشر کرد.

گزارش معاملات بنگاه های املاک از این نظر اهمیت دارد که کاهش یا افزایش تعداد داد و ستد در تهران باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط قیمت در سطح کشور می شود.

رشد 92 درصدی تعداد معاملات زمین

طبق این گزارش متوسط قیمت زمین معامله شده از طریق بنگاه های معاملاتی در تابستان امسال 34 میلیون و 792 هزار تومان با میانگین مساحت 210 مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل (بهار 99) 36.4 درصد رشد قیمت و 20 درصد رشد از لحاظ تعداد معاملات داشته است.

طبق اعلام مرکز آمار قیمت زمین در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 86.5 درصد رشد داشت، متوسط قیمت آن در فصل تابستان برابر 34 میلیون و 793 هزار تومان بود.

مقایسه تعداد معاملات مسکن در تابستان 99 نسبت به گذشته

متوسط قیمت فروش هر مترمربع مسکن در کلان شهر تهران برابر 24 میلیون و 146 هزار تومان با میانگین مساحت 88 مترمربع و متوسط عمر 12 سال بوده است. براساس این گزارش متوسط قیمت مسکن در تابستان امسال نسبت به فصل قبل 28.3 درصد و در مقایسه با تابستان 98 نیز 76.4 درصد رشد داشته است.

در کنار رشد قیمت مسکن در تهران شاهد افزایش معاملات بودیم، تعداد معاملات تابستان امسال نسبت به بهار 27.4 درصد و نسبت به تابستان سال گذشته 162.5 درصد افزایش را نشان می دهد.

رشد 47 درصدی اجاره بها در تابستان 99

با توجه به شیوع بیماری کرونا و برای جلوگیری از گسترش این بیماری در کشور، جابجایی مستاجران در تابستان که فصل جابه جایی خانوار است، کاهش چشمگیری داشته است.

طبق اعلام مرکز آمار میزان جابه جایی در تابستان امسال نسبت به سال قبل 10.2 درصد افزایش یافت. البته در تابستان امسال نسبت به فصل قبل میزان جابه جایی ها و تعداد معاملات 164.9 درصد بیشتر شد.

متوسط اجاره ماهیانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در تابستان امسال برابر 64 هزار و 191 تومان بود که نسبت به فصل قبل 15.2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 47.4 درصد رشد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مقایسه تعداد معاملات مسکن در تابستان 99 نسبت به گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه تعداد معاملات مسکن در تابستان 99 نسبت به گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید