هلاکت مغز متفکر انفجارهای الطیران بغداد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق گفت که نیروهای این کشور پیروز شدند طی عملیات ضد تروریستی مغز متفکر عملیات های انتحاری بغداد و همچنین مسئول جابجایی دو تروریست انتحاری در این حملات را به هلاکت برسانند.

هلاکت مغز متفکر انفجارهای الطیران بغداد

به نقل از اسپوتنیک، یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق گفت، یکی از رهبران ارشد گروه تروریستی داعش که مسئول هدایت عملیات های انتحاری در میدان الطیران بغداد بود توسط نیروهای امنیتی به هلاکت رسید.

وی در بیانیه ای گفت: قهرمانان دستگاه های امنیتی لحظه ای برای دریافت انتقام از عاملان دو انفجار انتحاری اخیر در بغداد آرام ندریافتد و به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح عراق پیگرد تروریست های عامل این اقدام تروریستی بزدلانه را ادامه دادند.

رسول در ادامه بیانیه شرح داد: قهرمانان شجاع سازمان اطلاعات و تحقیقات فدرال وزارت کشور با توکل به خدا عملیات میدانی برای دستیابی به این عناصر تروریستی را آغاز کردند و پس از کسب اطلاع از محل حضورشان و ابلاغ به جنگنده های ائتلاف بین المللی، در حملات هوایی دقیق به شهر ابو غریب در غرب بغداد، ابوحسن الغریباوی، موسوم به مسئول نظامی کل داعش در جنوب عراق که عامل هدایت عملیات انتحاری در میدان الطیران بود کشته شد.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح اضافه نمود: در این حمله همچنین غانم صباح جواد، مسئول جابجایی دو تروریست انتحاری عامل انفجار در میدان الطیران بغداد که جسد متعفن خود را در آن حادثه دردناک منفجر کردند، کشته شد. علاوه بر اینکه دو نفر دیگر که تحقیقات برای شناسایی آنها ادامه دارد و یک نفر از یاران آنها نیز به هلاکت رسیدند.

وی تاکید کرد که نیروهای امنیتی قهرمان عراق به عملیات ویژه پیش دستانه و پیگرد تروریست ها در هر کجا که باشند ادامه می دهند و پیش از این نیز 5 تروریست به دست نیروهای امنیتی کشته شدند و هنوز انتقام از همه کسانی که امنیت شهروندان عراق را بازیچه قرار دادند ادامه دارد.

پیش از این نیز مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق با انتشار توئیتی از کشته شدن والی خودخوانده داعش در جنوب عراق خبر داد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "هلاکت مغز متفکر انفجارهای الطیران بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلاکت مغز متفکر انفجارهای الطیران بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید