یک کاروان نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه اطلاع داد یک کاروان نظامی آمریکایی از شمال عراق وارد سوریه شده و از آنجا به سمت استان دیرالزور حرکت کرد.

یک کاروان نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ادکلن شنل، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به معارضان- امروز شنبه از ورود یک کاروان نظامی آمریکایی به خاک سوریه اطلاع داد.

دیدبان با انتشار یک فایل ویدئویی اظهار داشت که این کاروان آمریکایی، به وسیله گذرگاه الولید از شمال عراق، وارد سوریه شد.

کاروان آمریکایی

ویدئویی که دیدبان منتشر کرد

این مرکز همچنین شرح داد که کاروان آمریکایی پس از ورود به سوریه، به سمت مقرهای نظامیان تروریست آمریکایی در استان دیرالزور (شرق سوریه) حرکت کرد.

به گزارش این مرکز، این کاروان شامل دهها خودرو بود که تجهیزات نظامی و لجستیک با خود حمل می کرد.

این اقدام آمریکا در حالی اجرا شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور اخیرا مدعی شد که باید نظامیان خود را از سوریه خارج کند.

کاروان آمریکایی

پس از اعلام این تصمیم، چند صد نفر از نظامیان آمریکایی از سوریه خارج و به عراق منتقل شدند. این مسئله اعتراض مسئولان عراقی را به همراه داشت؛ زیرا معتقدند که حضورمجدد نظامیان آمریکا در خاک عراق، باعث بازگرداندن داعش می گردد.

کاروان آمریکایی

کاروان آمریکایی

پس از این اظهارنظرها بود که مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در یک سفر از پیش معین نشده به عراق سفر و با نخست وزیر و وزیر دفاع این کشور دیدار کرد. هدف وی از این سفر، آنالیز حضور نظامیان آمریکایی در خاک عراق بود.

وزیر دفاع عراق نیز پس از دیدار با اسپر گفت که نظامیان آمریکا قرار است تا چند مدت دیگر، به قطر و کویت منتقل شوند.

وزارت دفاع عراق هم روز گذشته تأکید کرد (+) بغداد به واشنگتن اجازه نمی دهد که نیروهای نظامی خود را که از سوریه وارد این کشور شده اند، بیش از یک ماه درعراق نگه دارد

اسپر اخیرا گفته است که آمریکا اقداماتی را برای تقویت حضور خود در منطقه دیرالزور انجام می دهد. وی مدعی شد که هدف از ابقای نظامیان آمریکا در شرق سوریه، ممانعت از رسیدن عناصر گروه تروریستی داعش به میادین نفتی است.

وزارت دفاع آمریکا بامداد آدینه (روز گذشته) از قصد خود برای ارسال تجهیزات نظامی بیشتر به سوریه با هدف ادعایی محافظت از نفت در این کشور اطلاع داده است.

یک مقام وزارت دفاع آمریکا که نخواسته نامش فاش گردد، گفت که ایالات متحده به تقویت مواضع نظامی خودش در سوریه متعهد است و میخواهد با ارسال تجهیزات نظامی بیشتر از اشغال میدان نفتی توسط گروه داعش یا دیگران جلوگیری کند.

این مقام پنتاگون شرحات بیشتری درباره اینکه چه تجهیزاتی به سوریه ارسال خواهد شد نداده، اما سخنان او آشکارترین نشانه ای است که تعیین می نماید واشنگتن هنوز برنامه های خود برای خروج کامل از سوریه را به اتمام نرسانده است.

وجود چاههای نفتی در شرق سوریه برای آمریکا بسیار حائز اهمیت است. منابع خبری سال گذشته با انتشار تصاویر ماهواره ای اظهار داشتند که تروریست های حاضر در شرق فرات با همکاری آمریکا دست به قاچاق نفت سوریه به ترکیه و عراق زده اند (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "یک کاروان نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک کاروان نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید