افشاگری در خصوص اتفاقات قبل از فینال یزدانی، تیلور ، ستاره کشتی ایران چه درخواستی داشت؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مربی تیم ملی کشتی آزاد، ادعاهای مطرح شده از سوی پدر حسن یزدانی را رد کرد.

افشاگری در خصوص اتفاقات قبل از فینال یزدانی، تیلور ، ستاره کشتی ایران چه درخواستی داشت؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل مصطفی میرعمادیان، درباره صحبت های پدر حسن یزدانی مبنی بر اینکه دلیل باخت یزدانی در دیدار فینال مسابقات جهانی به دیوید تیلور این بوده که رییس فدراسیون نیم ساعت مانده به مبارزه او را مجبور کرده که با مربی 110 کیلوگرمی تیم ملی تمرین کند و همین موضوع باعث شده ضربان قلبش به 250 برسد، اظهار کرد: یک هفته مانده به اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی ما فرم های مختلفی را که از سوی اساتید تمرین، تغذیه و روانشناس تهیه شده بود را در اختیار تمامی کشتی گیران اعزامی گذاشتیم تا آن ها را پر کنند.

در بخشی از این فرم ها از کشتی گیران پرسیده شده بود که قبل از مبارزه فینال به چه مواردی نیاز دارید که حسن یزدانی مثلا گفته بود خیلی از ورزشکاران و طرفداران قبل از مبارزه به سمت من می آیند و خواستار گرفتن عکس هستند، او در این فرم خواسته بود که دور و بر او خلوت باشد که ما هم دقیقا همین کار را انجام دادیم و اجازه ندادیم افراد غیر مرتبط به حسن نزدیک شوند تا تمرکز او به هم نریزد.

مربی تیم ملی کشتی آزاد، اضافه نمود: یکی دیگر از مواردی که یزدانی بر اساس سوالات فرم درخواست کرده بود این بود که باید 20 دقیقه قبل مبارزه مرور فن داشته باشد. او در خواسته خود تاکید کرده بود که برای مرور فن به من حریف سبک ندهید و حریفی سنگین تر از وزن خودم را برای مرور فن در اختیار من بگذارید.

وی شرح داد: بر اساس همین خواسته یزدانی، حتی ما می خواستیم قبل از فینال احسان امینی با یزدانی مرور فن کند که منصرف شدیم و گفتیم اباذر اسلامی برای این کار بهتر است.

میرعمادیان شرح داد: بعد از گذشت 15 دقیقه به حسن گفتم آیا مرور فن کافی است؟ که او در جواب گفت نه، هر وقت احساس کنم خودم تمام می کنم. انتخاب حریف برای مرور فن در اختیار همه کشتی گیران بود، نه تنها یزدانی، بلکه کامران قاسمپور، زارع و سایر نفرات نیز خواسته شان انجام شد چرا که هر کس بهتر از سایرین بدن خود را می شناسد و می داند در چه شرایطی بهتر برای مبارزات حساس آماده می شود. حتی اگر از بین بچه های تیم خودمان کسی واجد شرایط درخواستی آن ها به لحاظ وزنی نبود، از کشتی گیران دیگر کشورها استفاده می کردیم، مثل کامران قاسمپور که یک کشتی گیر مغول را برای این کار انتخاب کردیم.

مربی تیم ملی کشتی آزاد، درباره ادعای دخالت دبیر در مسائل فنی تیم ملی، گفت: اول اینکه علیرضا دبیر قهرمان جهان و المپیک است و مثل خیلی از روسای فدراسیون های دیگر نیست که هیچ شناختی نسبت به شرایط ورزشکارانشان نداشته باشند. ما اگر مو را می بینیم قطعا دبیر پیچش مو را می بیند. دبیر در این موضوع اصلا دخالتی نداشت و از آنجا که نظاره گر مرور فن یزدانی با اسلامی بود، چند مرتبه موارد فنی را به یزدانی گوشزد می کرد، مثلا می گفت اگر موقع اجرای فن سریعتر چرخش داشته باشی بهتر است یا برای اجرای فن این کار را انجام دهی پیروز تر خواهی بود. اینکه از سر خیرخواهی است و هدف او پیروزیت حسن بود و موارد عنوان شده درباره دبیر درست نبود.

وی گفت: به هر حال طبیعی است خانواده ها از شکست فرزند خود خیلی ناراحت شوند و احساسی صحبت کنند. مگر می شود با مرور فن ضربان قلب به 250 برسد؟ ضربان قلب 200 به بالا فقط در شرایطی تمرین میدانی بسیار شدید ایجاد می شود. در مرور فن نهایتا ضربان قلب به 120 تا 130 می رسد. به لحاظ علمی حداکثر ضربان قلب هر فرد 220 منهای سن او است ونهایتا تحت فشار بدنی تعداد ضربان قلب 10 تا 20 عدد افزایش پیدا می کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "افشاگری در خصوص اتفاقات قبل از فینال یزدانی، تیلور ، ستاره کشتی ایران چه درخواستی داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری در خصوص اتفاقات قبل از فینال یزدانی، تیلور ، ستاره کشتی ایران چه درخواستی داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید