بشار اسد: جنگ در سوریه تنها با نابودی تروریسم انتها می یابد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل به نقل از سانا، بشار اسد رئیس جمهور سوریه یکی از مهمترین عوامل قدرت محور مبارزه با تروریسم را پایبندی به اصول و مبانی تغییرناپذیر برشمرد.

بشار اسد: جنگ در سوریه تنها با نابودی تروریسم انتها می یابد

بشار اسد در ملاقات با مجبتی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دمشق توضیح داد: مبارزه ما و دوستانمان در رویارویی با طمع ورزی های غرب و کشورهای استعمارگر، با نابودی مزدورانشان که در مناطق مختلف در حال نابودی هستند، ادامه دارد.

رئیس جمهور سوریه اضافه کرد: سوریه از هرگونه کوشش جهت ایجاد راهکاری برای اوضاع سوریه حمایت می نماید اما کوشش هایی در جریان است تا چنین وانمود گردد که خاتمه جنگ از جهت کمیته قانون اساسی می تواند انجام گردد. اما این صحیح نیست چرا که جنگ ناشی از اختلاف بر سر قانون اساسی نبود بلکه جنگ از آنجا آغاز شد که تروریسم آغاز به کشتار و ارعاب و نابودی کرد. بنابراین جنگ تنها با نابودی تروریسم خاتمه می یابد.

از سوی دیگر، مجتبی ذوالنور نیز پیروزی های اخیر علیه تروریسم را به رهبری و مردم سوریه تبریک گفته و تأکید کرد: آنچه ایران و سوریه را در کنار یکدیگر نگه داشته، فراتر از مسائل تاکتیکی بر روی زمین است. بلکه این سرنوشت یکسان و تاریخ مشترک شرافتمندانه است که عامل وحدت دو کشور شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اضافه کرد: ایران از ابتدای پیروزی انقلاب در جنگی که مردم سوریه در حال حاضر با آن روبرو هستند، درگیر بوده و علیرغم تعدد جبهه های مختلف، پیروز از آن خارج شده است و سوریه نیز با وجود تمام دشواری ها پیروز خواهد شد.

در این ملاقات آخرین تحولات منطقه و راهکارهای توسعه روابط بین دو کشور در زمینه های مختلف از جمله بخش مالی مورد بحث و رایزنی نهاده شد.

دو طرف همچنین بر ادامه همکاری و هماهنگی در زمینه مبارزه با تروریسم تا زمان ریشه کنی آن تاکید کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بشار اسد: جنگ در سوریه تنها با نابودی تروریسم انتها می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بشار اسد: جنگ در سوریه تنها با نابودی تروریسم انتها می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید