تب آنفلوانزا در شهرستان ابهر فروکش کرد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، رئیس شبکه بهداشت و درمان ابهر گفت: فرایند شیوع بیماری آنفلوانزا در این شهرستان رو به کاهش است و این بیماری با تدابیر لازم کنترل شده است.

تب آنفلوانزا در شهرستان ابهر فروکش کرد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل به نقل از ایرنا، کوروش شعبانی دوشنبه 25 آذر اضافه نمود: آمار مراجعه و تعداد بیماران بستری بیماران در شهرستان ابهر استان زنجان نشان می دهد ابتلا به بیماری آنفلوانزا بسیار کاهش یافته است.

وی توضیح داد: کوشش های زیادی برای کنترل و پیشگیری از این بیماری با همکاری همه دستگاه ها، رسانه ها، کارکنان حوزه بهداشت و درمان و از همه مهم تر از سوی مردم انجام شد.

شعبانی گفت: باوجود کاهش چشمگیر شمار مبتلایان به آنفلوانزا در سطح شهرستان نباید نسبت به آن بی تفاوت شویم و آموزش ها، موارد بهداشتی و پیشگیری همچنان باید رعایت گردد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان ابهر تأکید کرد: بعضی شایعات در زمینه کمبود دارو برای بیماری آنفلوانزا وجود داشت که با کوشش همکاران در استان هیچ کمبود دارویی برای این بیماری نداشته ایم.

این مسئول ادامه داد: تجویز قرص ضدویروس با توجه به عوارضی که دارد بسیار حساس بوده و فقط با نظر متخصص برای بیمار تجویز می گردد و قرص پیشگیری از بیماری وجود ندارد که این محدودیت های مصرف موجب ایجاد شایعه در زمینه کمبود دارو شد.

وی اعلام کرد: داروهای موردنیاز این بیماری در مراکز درمانی خصوصی توزیع شده و فقط برای بیماران سرپایی به دلیل عوارض این داروها و با تایید پزشک متخصص تجویز می گردد که داروخانه ها بر اساس نسخه متخصص می توانند دارو در اختیار بیمار قرار دهند.

شعبانی بیان نمود: در زمان اوج و زمان فعلی بیماری پزشکان داخلی، اطفال و عفونی فقط با ارجاع بیماران مشکوک به آنفلوانزا به پزشک متخصص معین شده در شهرستان می توانند قرص ضدویروس این بیماری را تجویز نمایند.

رئیس شبکه بهداشت ابهر مطرح نمود: از اقدامات مهم در کنترل این بیماری رصد روزانه مدارس به علت ازدحام جمعیتی و سن حساس دانش آموزان بود که روزانه تعداد غایبان مدارس گزارش می شد و پزشکان در مدارس آن ها را معاینه می کردند.

وی تأکید کرد: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از بیماری آنفلوانزا بسیار ساده است و باید مستمر در زندگی روزانه رعایت کنیم و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان همچنان در حال رصد بیماری هستند و آموزش ها نیز همچنان ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "تب آنفلوانزا در شهرستان ابهر فروکش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تب آنفلوانزا در شهرستان ابهر فروکش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید