تیک تاک سازوکار امنیتی نو در اروپا را پذیرفت

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل به نقل از یورونیوز، پس از اینکه مجلس، کمیسیون و شورای اتحادیه اروپا استفاده از تیک تاک بر روی تلفن های همراه کارکنان خود را ممنوع اعلام کردند، تیک تاک اعلام کرده است که ذخیره داده های کاربران اروپایی به صورت محلی را از سال جاری آغاز خواهد کرد و این روند در سال 2024 ادامه خواهد یافت.

تیک تاک سازوکار امنیتی نو در اروپا را پذیرفت

این شبکه اجتماعی تائید کرده است که دو مرکز داده ها را در ایرلند و نروژ افتتاح خواهد کرد. تیک تاک در آمریکا نیز رویکرد مشابهی را در پیش گرفته است تا از فشار منتقدان بکاهد.

این در حالی است که کاخ سفید روز چهارشنبه گفت که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده از اعطای اختیارات تازه به دولت برای مقابله با تیک تاک حمایت می کند.

گروهی از سناتورهای آمریکایی طرحی پیشنهاد کرده اند که براساس آن دولت این کشور امکان اعلام ممنوعیت فعالیت تیک تاک و دیگر شرکت های عرصه فناوری را در صورت استقرار آنها در خارج از ایالات متحده خواهد داشت.

براساس این طرح وزارت تجارت آمریکا در صورت اینکه فعالیت این شرکت ها را تهدیدی برای امنیت ملی این کشور تشخیص دهد می تواند فعالیت آنها را ممنوع کند.

یکی از نگرانی های کشورهای غربی در قبال تیک تاک به امکان دسترسی دولت چین به داده های کاربران و در پی آن تهدید احتمالی امنیت ملی این کشورها بر می گردد. کشمکش های کنونی بر سر تیک تاک یادآور شرایط مشابه شرکت چینی تولید کننده تلفن همراه طی سال های اخیر است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تیک تاک سازوکار امنیتی نو در اروپا را پذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیک تاک سازوکار امنیتی نو در اروپا را پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید