خبرنگاران آزادی زنان زندانی خراسان شمالی در آستانه نوروز

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، بجنورد- خبرنگاران- مدیرعامل ستاد دیه خراسان شمالی گفت: در آستانه نوروز تمام زنان زندانی جرائم غیرعمد از زندان های استان آزاد شدند.

خبرنگاران آزادی زنان زندانی خراسان شمالی در آستانه نوروز

رضا استاجی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ ادکلن شنل گفت: مجموعا هفت زن به دلیل جرائم غیرعمد و بدهی در زندان های استان تحمل حبس می کردند که با یاری خیران از زندان رهایی یافتند.

وی با بیان اینکه هم اکنون هیچ زندانی زنی به دلیل جرایم غیرعمد در زندان های استان محبوس نیست، اضافه کرد: زنان زندانی چهار میلیارد ریال بدهی داشتند که بدهی آنان از محل یاری های خیران، وام و تسهیلات قرض الحسنه، اخذ تخفیف از شاکیان و پذیرش درخواست اعسار محکومان و تقسیط محکوم به تسویه شد.

وی گفت: در جشن های گلریزان استان سعی شده بود که بانوان زیادی دعوت شوند و تمامی یاری های زنان برای آزادی زنان اختصاص یافت.

2 درصد زندانیان این استان زن هستند که البته میانگین کشوری این شاخص 3 درصد است.

مدیرعامل ستاد دیه خراسان شاقتصادی گفت: هم اکنون 95 زندانی جرایم غیرعمد استان با بدهی 66 میلیارد ریال همچنان چشم انتظار یاری های مردم هستند.

استاجی گفت: از این تعداد سه نفر محکوم به دیه، چهار نفر نفقه و مهریه و مابقی نیز بدهکاران اقتصادی هستند.

وی اضافه کرد: تا سرانجام بهمن سال جاری 252 زندانی جرایم غیرعمد با حدود 150 میلیارد ریال با کم کخیران و بخشش شاکیان، از زندان های خراسان شاقتصادی آزاد شده اند.

متوسط نرخ زندانی در استان خراسان شاقتصادی به ازای هر 100 هزار نفر 233 مددجو است که این میانگین در کشور 269 نفر است.

در هر یک از شهرستان های بجنورد، شیروان و اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح و تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد دایر است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آزادی زنان زندانی خراسان شمالی در آستانه نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آزادی زنان زندانی خراسان شمالی در آستانه نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید