خبرنگاران درآمد نفتی ایران در سال 99 چقدر است؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، تهران - خبرنگاران - بر اساس بودجه سال 99 ایران در سال آینده بیش از 45 هزار میلیارد تومان درآمد از محل صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز طبیعی خواهد داشت.

خبرنگاران درآمد نفتی ایران در سال 99 چقدر است؟

صادرات نفت برای ایران همواره یکی از مهمترین راه ها برای کسب درآمد ارزی به شمار می رفته است. بر این اساس رقم پیش بینی شده برای درآمدهای نفتی از محل صادرات در بودجه مورد توجه است.

با این حال به دلیل تحریم های یک جانبه آمریکا علیه صادرات نفت ایران درآمدهای نفتی کشورمان با کاهش رو به رو است.

با این حال ایران با دور زدن تحریم ها صادرات نفت خود را ادامه می دهد و بر این اساس پیش بینی شده که سال 99 درآمد ایران از محل صادرات نفت خام، میعانات گازی و صادرات گاز به 45 هزار و 498 میلیارد تومان برسد.

با این حال اگر منابع دولت از محل صادرات نفت خام، میعانات گازی و خالص صادرات گاز طبیعی در سال 99 کمتر از سقف تعیین شده باشد، به دولت این اجازه داده شده تا با رعایت قانون، مابه التفاوت را از منابع حساب ذخیره ارزی تامین کند.

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، لایحه بودجه سال 99 پس از تصویب در کمیسیون تلفیق به صحن مجلس فرستاده شد اما نمایندگان مجلس به کلیت آن رای منفی داده و لایحه را به کمیسیون بازگرداندند.

در این حال رییس مجلس شورای اسلامی با استفاده از اصل 85 قانون اساسی و حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب، بودجه تصویب شده در کمیسیون تلفیق را برای تایید به شورای نگهبان ارسال کرد.

این در شرایطی است که جلسات علنی مجلس به دلیل شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران درآمد نفتی ایران در سال 99 چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درآمد نفتی ایران در سال 99 چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید