سهم 12.8 هزار واحدی خراسان شمالی در طرح ساخت یک میلیون مسکن

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، خبرنگاران/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی از سهم 12 هزار و 800 واحدی استان در طرح ساخت یک میلیون مسکن در کشور اطلاع داد.

سهم 12.8 هزار واحدی خراسان شمالی در طرح ساخت یک میلیون مسکن

محمدعلی شجاعی، 19 مهرماه، در جلسه شورای مسکن استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار گردید، با تاکید بر اینکه عزم دولت ساخت یک میلیون مسکن شهری و روستایی در سال است، اظهار کرد: سهم استان ساخت سالانه دوازده هزار و 800 واحد مسکونی است که برای تحقق این هدف پیگیری های لازم از منابع مختلف در دستورکار استان قرار گرفته است.

وی بعلاوه بیان نمود: در سه سال گذشته در حوزه شهری و روستایی نزدیک به 14 هزار واحد مسکونی در استان ساخته شده و هفت هزار واحد مسکونی در حال ساخت است.

وی اضافه کرد: در سه سال گذشته از هر فرصتی مانند سفر مسئولان ملی به استان، ملاقات با مدیران مختلف در مرکز و اخذ مصوبه برای ساخت مسکن در منطقه ها آسیب دیده در حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله بهره مند شدیم.

شجاعی گفت: احتیاج مسکن استان شناسایی شده است و به عنوان نقشه راه در اختیار اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولیان ساخت مسکن شهری و روستایی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: قوانین مختلف موجود در وزارتخانه راه و شهرسازی از موانع ساخت مسکن است که موجب کندی فرایند ساخت در حوزه مسکن شهری شده است.

شجاعی با تاکید بر اینکه با یک نسخه واحد نمی توانیم مشکل مسکن کشور را حل کنیم و باید در مورد پرداخت تسهیلات مقرون به صرفه قیمت و بلاعوض به استان های برخوردار و محروم تفاوت قائل شد، اضافه کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان به عنوان متولی اصلی ساخت مسکن شهری با دغدغه مندی پای کار بیاید و مسائل و احتیاجهای استان را جمع بندی و به سطح ملی انعکاس دهد.

تشکیل کمیته ای تخصصی با هدف شناسایی اراضی مازاد دستگاه های اجرایی استان برای اجرای قانون جهش فراوری مسکن، برآورد ریالی برای ایجاد زیرساخت های آب و برق پروژه های مسکن مهر و پرداخت سهم اعتباری طرفین تفاهم نامه، تهیه طرح شرکت های آب، برق، گاز و مخابرات برای پروژه های اقدام ملی مسکن تا دو هفته آینده از دیگر موضوعات در این نشست بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سهم 12.8 هزار واحدی خراسان شمالی در طرح ساخت یک میلیون مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم 12.8 هزار واحدی خراسان شمالی در طرح ساخت یک میلیون مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید