صفی: نادال را که دیدم، استرس گرفتم، خارجی ها از حرفم تعجب می کردند

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مشکات الزهرا صفی پس از حضور درخشان در مسابقات تنیس گرنداسلم نیاز به اسپانسر دارد و از مسئولان می خواهد او را حمایت کند تا با پرچم ایران افتخارآفرینی کند.

صفی: نادال را که دیدم، استرس گرفتم، خارجی ها از حرفم تعجب می کردند

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، دختر جوان تنیس ایران در نخستین حضورش در مسابقات گرنداسلم دنیای شد و مورد اقبال بازیکنان مطرحی مثل رافائل نادال قرار گرفت. او مورد تحسین رئیس جمهور و مسئولان ورزش کشور هم قرار گرفت. مشکات الزهرا صفی بعد از بازگشت از مسابقات گرنداسلم استرالیا با وبلاگ ادکلن شنل گفت وگو کرد که در پی می آید:

اولین حضورت در مسابقات گرنداسلم چطور بود؟

برای اولین بار در مسابقات گرنداسلم شرکت کردم و بازیکنان مطرح دنیا از جمله رافائل نادال، مدیسون کیزو اشلی بارتی را از نزدیک دیدم. در مسابقات جوانان هم بهترین های دنیا شرکت کرده بودند و در جدول مسابقات با هم بازی می کردند. این مسابقات تجربه خیلی خوبی برای من بود و از آنجایی که هتل و سالن غذاخوری ما با بازیکنان بزرگسال مشترک بود، تجربه بزرگی شد که بتوانم با آنها در یک جا غذا بخورم و بازی های آنها را ببینم.

مسابقات چگونه بود؟

مسابقات جوانان سطح خیلی خوبی داشت. همه بازیکنان شرکت کرده بودند. من بازی اولم را علیرغم فشار و استرس زیاد خیلی خوب انجام دادم. حریف دوم من هم خیلی آماده بود. با اینکه هفته قبل هم در استرالیا پیروز شده بود، اما من شانس پیروزی داشتم، اما تجربه کافی شرکت در مسابقات گرنداسلم را نداشتم و نتوانستم خودم را با فشار و فضای زمین تطبیق بدهم به همین دلیل نتواستم خودم را نشان داده و بازی خودم را انجام دهم که البته طبیعی است و برای هر بازیکنی پیش می آید. امیدوارم این تجربه راه من و تنیس ایران را بازتر کرده باشد و بتوانیم قدم های بهتری را برداریم. خیلی از رسانه های خارجی، سایت فدراسیون دنیای و بازیکنان مطرح دنیا از جمله رافائل نادال برای من استوری گذاشتند.

رافائل نادال هم در مصاحبه ای گفته بود، برایم افتخار بزرگی است که الهام بخش مشکات الزهرا بوده ام.

من خیلی مسرورم که این اتفاق رخ داده است که من توانستم در دید رسانه ها و بازیکنان بزرگ باشم و نام من را در سایت ها و فضای مجازی به عنوان یک ایرانی بتوان دید. این امر خیلی برای من بزرگ است. اینکه بازیکنان برای من در فضای مجازی پست بگذارند و با من عکس بگیرند. همینطور مطالب و ویدئوهایی که سایت های تنیس دنیا از من منتشر می کنند برای من خیلی بزرگ است.

رافائل نادال الگوی توست؟

اولین بار در سن هشت سالگی بازی تنیس رافائل نادال را از تلویزیون دیدم و هفته بعدش تنیس بازی کردم.

با نادال صحبت کردی؟

وقتی او را دیدم خیلی احساس خوبی داشتم، اما استرس گرفته بودم، چون بار اولی بود که ایشان را می دیدم و نتوانستم حرف بزنم، اما با ایشان عکس گرفتم و خیلی مسرور شدم که مصاحبه ای درباره من کرد و خودشان عکس یادگاری که از من گرفته بودند را روی سایت آکادمی نادال گذاشتند.

برای ادامه راستا موفقیتت باید چه کاری انجام دهی؟

بزرگترین قدمی که باید بردارم این است که اسپانسر پیدا کنم، چون شرکت در گرنداسلم های بعدی و مسابقات آزاد فرانسه بدون اسپانسر خیلی سخت است یعنی امکان ناپذیر است من وقتی مصاحبه می کردم و می گفتم اسپانسر ندارم برای بازیکنان و رسانه ها عجیب بود و تعجب می کردند. لذا اولین قدم این است که اسپانسر پیدا کنم که بتواند مرا کمک کند تا در مسابقات بیشتر از جمله سه گرنداسلم و مسابقات آزاد فرانسه شرکت کنم. بازیکنان بزرگ دنیا می گفتند امیدواریم شما را در مسابقات فرانسه ببینیم.

آقای رئیس جمهور و مسئولان ورزش هم به دلیل حضور شما در مسابقات گرنداسلم و مطرح شدن در دنیا تقدیر کردند.

خدا را شکر خیلی حضور من در مسابقات گرنداسلم بازخورد خوبی داشته است. دست همه درد نکند. کمیته ملی المپیک، فدراسیون تنیس، آکادمی آپتیژن و خانواده ام برای شرکت در این مسابقات از من حمایت کردند. امیدوارم این حمایت ها بیشتر شود برای اینکه بتوانم خودم را در این مسابقات بیشتر نشان دهم. من توانستم در راند اول مسابقات و در اولین حضورم در گرنداسلم پیروز شوم که خیلی موفقیت بزرگی بود و اگر در مسابقات گرنداسلم های دیگر شرکت کنم می توانم نتایج بهتری کسب کنم، چون تقریبا شناخته شده ام و بازیکنان می دانند که بازیکنی از ایران در این مسابقات حضور پیدا می کند و موقعیت من خیلی بهتر می شود.

بعد از موفقیت در گرنداسلم و مطرح شدنت در دنیا و رسانه های دنیای هنوز اسپانسر پیدا نکرده ای؟

هنوز هیچ خبری از اسپانسر نیست. این درحالی است که من به اسپانسر نیاز دارم تا بتوانم در مسابقات و گرنداسلم ها شرکت کنم. با رنکینگ جدیدی که با توجه به پیروزی در بازی نخست مسابقات گرنداسلم کسب می کنم موقعیت خیلی خوبی پیدا می کنم و می توانم در جدول اصلی گرنداسلم های دیگر و مسابقات آزاد فرانسه شرکت کنم.

چه خواسته ای از مسئولان داری؟

خواسته من این است که از من حمایت کنند، چون وقتی متوجه شدند در مسابقات گرنداسلم شرکت می کنم از من حمایت کردند. امیدوارم این حمایت ها بیشتر شود تا مسابقات و گرنداسلم ها از دست ندهم و همانجور که همه رسانه های خارجی اخبار و حضور من را در مسابقات گرنداسلم استرالیا پوشش دادند و فدراسیون دنیای از من حمایت کرد، خواهش می کنم مسئولان هم از من حمایت کنند تا بتوانم اسپانسر پیدا کنم تا داشتن اسپانسر برای یک بازیکن رایج شود و بتواند در مسابقات شرکت کند. امیدوارم بتوانم در گرنداسلم های بعدی با پرچم ایران افتخارآفرینی کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صفی: نادال را که دیدم، استرس گرفتم، خارجی ها از حرفم تعجب می کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفی: نادال را که دیدم، استرس گرفتم، خارجی ها از حرفم تعجب می کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید