لزوم انجام تمرینات کگل در بارداری

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، تمرینات کگل در بارداری تمریناتی است که به آسان شدن زایمان و بی اختیاری ادرار یاری می نماید. با نحوه انجام تمرینات کگل در بارداری آشنا شوید.

لزوم انجام تمرینات کگل در بارداری

همزمان، عظیم شدن رحم و وزن نوزاد بر روی عضلات کف لگن فشار می آورد و ممکن است ضعیف شوند. این تغییر اصلا مساله مناسبی نیست؛ زیرا این عضلات از اعضای درون لگن حفاظت می نمایند (عضلاتی همانند مثانه، مجرای خروجی مثانه، رحم و راست روده) و ادرار را کنترل می نمایند. تمرینات کگل برای یاری به این مساله ایجاد شده است. تمرینات کگل که با نام پزشک مبدع این روش نامگذاری شده است باعث تقویت عضلات کف لگن می گردد؛ این مساله باعث می گردد وضع حمل آسان تر شده و از بی اختیاری ادرار پیشگیری می نماید. همچنین این تمرینات می تواند رابطه جنسی را لذت بخش تر نماید.

شما می توانید تمرینات کگل را در هر زمان و هر مکان انجام دهید. بهترین روش برای آنکه از انجام ورزش های کگل مطمئن شوید این است که این تمرینات را در زمان مشخصی از روز و یا در حین انجام یکی از فعالیت های روزانه تان انجام دهید. به عنوان مثال در اتوبوسی که تا محل کارتان سوار می شوید. چگونگی انجام این تمرین در ادام آورده شده است.

نحوه انجام تمرینات کگل در بارداری

عضلات کف لگن را منقبض نمایید. کاری را انجام دهید که برای توقف فرآیند ادرار در میانه راستا انجام می دهید. یا حتی بهتر، تصور کنید درون آسانسوری هستید و گاز معده در شکم شما جمع شده است و می خواهید از خروج آن جلو گیری نمایید با این روش می توانید عضلات کف لگن تان را منقبض نمایید.

عضلات را چند لحظه به حالت جمع نگه داشته سپس رها کنید

روش های مختلفی برای انجام تمرین کگل وجود دارد: می توانید عضلات را به مدت چهار شماره منقبض نگه دارید و سپس برای چهار ثانیه رها نمایید و این عمل را به مدت چندید دقیقه ادامه دهید، یا می توانید ماهیچه را به مدت 10 ثانیه منقبض نگه داشته، سپس رها کنید و این کار را به دفعات در طی روز تکرار نمایید.

برای آشنایی جامع و کامل با این حرکات و تمرینات بر روی مطلب تمرینات کیگل کلیک نمائید.

منبع: ستاره

به "لزوم انجام تمرینات کگل در بارداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم انجام تمرینات کگل در بارداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید