منتظر نتیجه 3 بر صفر هستیم، سپاهان مزد خوبی به ما داد!

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، محمد حسن انصاریفرد در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس درباره اتفاقات بازی پرسپولیس و سپاهان گفت: آن چه روز یکشنبه در اصفهان روی داد به قدری روشن است که حتی نیاز نیست به سوابق افراد و باشگاه ها توجه شود. هیچ یک از مسائلی که تا به امروز از سوی طرف مقابل مطرح شده است به قدر ذره ای خطاهای صورت گرفته و ایرادهای وارده را توجیه نمی کند و توضیح نمی دهد. در این که نتیجه این بازی باید 3 بر صفر شود تردیدی نیست. نه برای این که ما می گوییم بلکه به خاطر صراحت قانون و البته اتفاق نظر کارشناسان مسائل حقوقی و داوری چنین است.

منتظر نتیجه 3 بر صفر هستیم، سپاهان مزد خوبی به ما داد!

مدیرعامل پرسپولیس تاکید کرد: با این وجود کمیته انضباطی در حال بررسی موضوع و دریافت گزارش های لازم است. هر چند اظهارات شفاف مقام های نیروی انتظامی و همچنین صحبت های صریح ناظر مسابقه و ناظر داوری که در رسانه ها مطرح شد و طبیعی است همین موارد در گزارش رسمی هم موجود باشند، گویای واقعیت هستند. بسیاری کارشناسان خبره و شناخته شده هم به استناد اظهارات رسمی، مقام های رسمی نظر صریح خود درباره حکمی که باید صادر شود را اعلام کرده اند.

وی ادامه داد: بعضی مستندات هم توسط خود مقام های سپاهان ارائه شده اند. ویدئوهایی که در بطن آنها نکات روشن و افشاگرانه وجود دارد و هر ابهامی را از بین می برد. شخص آقای تابش مدیرعامل سپاهان دوشنبه شب اعتراف کردند که تا ساعت 15 و 30 دقیقه و به جای گرم کردن در زمین طبق مقررات بازی ها در صدد لغو بازی بودند و بعد از ناامیدی از این مساله برای حضور در ورزشگاه اقدام کردند. این در حالی است که بازی باید در ساعت 16 و 15 دقیقه انجام می شد و آنها حداقل باید قبل از ساعت 14 و 30 دقیقه هتل را ترک می کردند تا در زمان مناسب به ورزشگاه می رسیدند.

انصاریفرد اعلام کرد: از سوی دیگر طبق ماده 86 مسئول تامین امنیت طبق قانون، باشگاه میزبان است. حتی اگر تماشاگر از خروج تیم سپاهان ممانعت کرده بود طبق ماده 50 (مسئولیت تضامنی) ماده 85 (مسئولیت رفتار تماشاگران) و ماده 86 (نظم و امنیت در مسابقات) آئین نامه انضباطی، مسئولیت این موضوع متوجه خود باشگاه سپاهان بود. تازه این در حالی است که بنابر اعلام فرمانده انتظامی و فرمانده یگان ویژه چنین مساله ای وجود نداشت و اگر هم موضوعی در میان بود، واقعا در حدی نبود که بخواهد بازدارنده باشد و کاروان سپاهان هم در نهایت وقتی تصمیم گرفت در ورزشگاه حاضر شود، بدون مشکل محل استقرار خود را ترک کرد.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس اعلام کرد: با توجه به این حقایق به هیچ وجه نیازی نبود که بازی با 30 دقیقه تاخیر روبرو شود. اگر چنین مجوزی وجود داشت، ناظر بازی که کننده تام الاختیار از سوی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در برگزاری مسابقه است، از باشگاه و تیم پرسپولیس برای این منظور اجازه نمی خواست و درخواست نمی کرد. با این وجود از تمام رسانه ها، افکار عمومی و حتی هواداران سپاهان دعوت می کنیم فقط به این چند ماده از آئین نامه های انضباطی و برگزاری لیگ برتر توجه کنند و متوجه می شوند که اصلا نیاز به بحث های دیگر نیست. با این وجود باشگاه و تیم پرسپولیس به نشانه حسن نیت و به احترام هواداران سپاهان و حسن همکاری در فضای فوتبال و همچنین ناظر مسابقه و داور به عنوان لطف همکاری بسیار زیادی با تیم و باشگاه سپاهان داشتند که البته مزد خوبی از باشگاه و تیم سپاهان دریافت کردیم!

انصاری فرد اضافه نمود: تیم فوتبال پرسپولیس نه فقط نیم ساعت که عملا دو نیم ساعت انتظار را هم رد کرد اما تیم سپاهان به زمین نیامد و اظهارات صریح آقایان جلال مرادی و مسعود مرادی (ناظر بازی و ناظر داوری) وجود دارد که خود آنها از جمله تیم داوری تا ساعت 17 و 20 دقیقه منتظر ماندند و باز هم خبری از سپاهان نشد. حتی یک نفر هم نیامد که یک نشانه باشد. مصاحبه های ناظران مسابقه و داوری و گزارشات انها هم جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمی گذارد.

وی یادآور شد: این حوادث در حالی روی می دهد که در همین لیگ اروپا و سری آ ایتالیا و بازی های مهم می بینیم بازی را بدون تماشاگر برگزار می کنند و کوچکترین بحث و چالشی پیش نمی آید. این مساله برای باشگاه ها و تیم های شهر خودرو و استقلال هم وجود داشت و در این دو مورد هم شاهد هیچ چالش و مسئله ای نبودیم. الان اگر برخورد مناسب و قانونی با رفتار سپاهان صورت نگیرد، نه فقط پرسپولیس که به آن دو تیم و هوادارانشان و اصولا به کل فوتبال ایران اجحاف می شود.

مدیرعامل پرسپولیس گفت: چرا این حاشیه ها، التهاب، تنش ها، فرافکنی ها و اتهام زدن ها عمدتا از ناحیه مجموعه سپاهان است؟ بحث مهندسی نتایج و اتهام حمایت از تیم پرسپولیس را چه کسانی از اواسط اواخر فصل قبل مطرح کردند؟ باشگاه سپاهان حتی قبل از همین بازی هم تندترین اتهامات را علیه پرسپولیس مطرح کرده است. از طرح اتهام واهیحمایت از تیم خاص گرفته تا متاسفانه جملات زننده ای چون خریدن جام بحث هایی نیستند که نادیده گرفته شود.در این سال ها معلوم شد چشم پوشی نه تنها مسئله ای را حل نمی کند، بلکه مسائل را در اصفهان بیشتر می کند و ما اجازه نمی دهیم چنین فشار و هجمه ای علیه پرسولیس ایجاد شود.

انصاریفرد ادامه داد: از طرفی مساله امنیت فوتبال، ورزشگاه ها و هواداران فوتبال در میان است. از فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی و کمیته اخلاق می خواهیم به اثر این رفتارها بر ایجاد مسائل آینده توجه کنند. همین رفتارها جو را ملتهب می کند و باورهای نادرست را در هواداران سپاهان ایجاد می کند که به جهت تعصب نسبت به تیم محبوبشان، ادعاهای نادرست را باور می کنند و این باور به شکل خشونت در ورزشگاه و بیرون از آن در سال های آینده بروز می کند. در سال های گذشته به این اثر حاشیه سازی ها و فرافکنی ها توجه نشد و نتیجه اش بحران هایی بود که حادث شد. نتیجه همین رفتارها بود که سال گذشته برای بازی حذفی، عنوان کردند امکان اجرای قانون و آئین نامه فوتبال در اصفهان وجود ندارد و 160 هوادار ما در ورزشگاه و بیرون از آن به گزارش اورژانس مضروب و خونین شدند و بعضی موارد هم جبران ناپذیر بود.

وی تاکید کرد: آیا قرار است این چشم پوشی ها و مماشات همچنان ادامه پیدا کند تا در آینده حوادث ناگوارتری حادث شود؟ در ماجرای اخیر فقط بحث بر سر نتیجه نیست؛ بحث بر سر امنیت فوتبال و جان تماشاگران و مردم، به ویژه هواداران پرسپولیس است و ما عاجزانه می خواهیم به این بخش موضوع توجه شود.

مدیر عامل سرخپوشان در ادامه گفت: گرم کردن در راهرو هم چه بعد از ساعت 17چه قبل از ان و چه هر زمان دیگری اصلا یک بحث حاشیه ای است. اصلا مقررات بازی گفته چه تایمی قبل از بازی باید لیست داد و چه تایمی در زمین برای گرم کردن اقدام کرد و انقدر مستندات وجود دارد و خلاف مقررات رفتار شده که جای هیچ توجیهی نمی ماند. از کمیته انضباطی انتظار می رود این مورد را به کلی از پرونده خارج کند. چون حتی بر فرض صحت ادعا، آئین نامه برگزاری رقابت های لیگ برتر و قوانین بین المللی و فیفا با ادبیات واضح و به صراحت درباره انجام پروتکل قبل از بازی و مسئولیت ها و رفتارهای تیم ها سخن می گوید. در تمام قوانین آنچه متر و معیار است و مورد بحث قرار می گیرد، در چارچوب زمین مسابقه است.

انصاریفرد اضافه نمود: وقتی درباره پروتکل انجام بازی صحبت می شود، به صراحت از حضور تیم در زمین مسابقه حرف می زند و هیچ عضوی از تیم سپاهان نه برای گرم کردن و نه برای بازی به زمین نیامد. گرم کردن سپاهان در رختکن یا راهرو اصلا نباید مورد توجه و متر و معیار قرار داشته باشد که بخواهند صحت ادعا را بررسی کنند یا نه؟ آنها آنقدر مصمم به عدم انجام بازی بودند که حتی نیازی ندیدند لیست بازیکن بدهند. از طرفی ویدئویی از دو بازیکن سپاهان علاوه بر صحبت های آقای تابش بود که گفته اند شاید بازی لغو شود. آن ویدئو از هوادار سپاهانی پشت نرده ها که در رسانه ملی پخش شد هم گویای واقعیت دیگری است و تاکیدات فرمانده انتظامی و یگان ویژه هم شبهات را کاملا از بین می برد.

انصاری فرد در خاتمه گفت: ما نیازی به صحبت بیشتر نمی بینیم چون همه چیز شفاف است و منتظر رای سه بر صفر و تصمیم قاطع و صریح کمیته محترم انضباطی می مانیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "منتظر نتیجه 3 بر صفر هستیم، سپاهان مزد خوبی به ما داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر نتیجه 3 بر صفر هستیم، سپاهان مزد خوبی به ما داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید