نمی گذارم مغانلو به استقلال و پرسپولیس برود، سقف قرارداد یعنی دروغ

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، عبدالله ویسی در تبادل نظر باخبرنگاران، ضمن اشاره به روزهای سختی که برای حفظ پیکان در لیگ برتر پشت سر گذاشته است، تاکید نمود برنامه اش برای فصل بعد هنوز تعیین نیست و فعلا باشگاه پیکان با او مذاکره ای نداشته است.

نمی گذارم مغانلو به استقلال و پرسپولیس برود، سقف قرارداد یعنی دروغ

این مربی با بیان اینکه مخالف سقف قرارداد در فوتبال است و از قانون ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی حمایت می نماید، گفت که در صورت ادامه کار با پیکان، مخالف انتقال شهریار مغانلو مهاجم این تیم به استقلال و پرسپولیس است.

مشروح گفتگوی پورموسوی در ادامه می آید:

* وبلاگ ادکلن شنل - در هفته های پایانی و بخصوص در ملاقات پایانی پیکان در لیگ برتر استرس زیادی روی شما و پیکان وجود داشت. حال و هوای آن روزها را برایمان توضیح می دهید؟

- عبدالله ویسی: بله واقعا همینطور است. انگار چند سال پیر شدم. روزهای پر استرسی بود و با همزمانی مسابقات، فشار و استرس چند برابر شده بود. همه بازی ها مهم بود. کار سختی داشتیم ولی خوشبختانه توانستیم هفته آخر امتیاز خوبی از سپاهان بگیریم. کم نیاوردیم و با تمام وجود بازی کردیم.

* چند سال پیش تجربه مشابهی در استقلال خوزستان داشتید و آن تیم را هم در هفته پایانی در لیگ حفظ کردید. ماندن در لیگ در تیم پیکان سخت تر بود با در استقلال خوزستان؟

- در پیکان سخت تر بود. آن سال استقلال خوزستان از روز اول برای سقوط نکردن می جنگید و آمادگی اش را داشتیم ولی در پیکان من در میانه فصل سرمربی شدم. کارم سخت تر بود تا توانستیم به تیم شکل بدهیم.

* فصل بعد هم سرمربی پیکان می مانید؟

- هنوز چیزی معین نیست. دوست دارم بمانم. کاری را در پیکان آغاز نموده ام و دوست دارم ادامه بدهم. این تیم زمان بیشتری می خواهد. البته برای معین سرمربی صرفا مدیرعامل باشگاه نظر نمی دهد و باید نظر هیات مدیره و همچنین مسئولان کارخانه را بگیرد. هر اتفاقی رخ بدهد قابل احترام است. فوتبال، حرفه ای است و به این مسائل عادت نموده ایم.

* یکی از بازیکنان برجسته پیکان، شهریار مغانلو بود که تا هفته پایانی هم برای تیم پیکان گل زد. توانایی این بازیکن را چطور توصیف می کنید؟

- مغانلو مهاجمی است که هم روی هوا و هم روی زمین عالی کار می نماید. او بچه خوبی است و یک چارچوب شناس تمام عیار است. شاید بتوان گفت مغانلو یک گلزن مادرزاد است. به نظرم او می تواند در فوتبال اروپا بازی کند و به یک برند تبدیل گردد.

* مغانلو را می توان با کدام مهاجم ایران مقایسه کرد؟

- با هیچکس. سبک بازی او خاص است. او یک مهاجم نوکِ چپ پا است که به خوبی هم سر می زند. مهاجم با این ویژگی کم داریم.

* در مقطعی بحث انتقال مغانلو به استقلال و پرسپولیس هم مطرح بود. آیا صحبتی با این بازیکن در این ارتباط داشتید؟

- من مخالف انتقال مغانلو به این تیم ها هستم. اگر سرمربی پیکان بمانم نمی گذارم شهریار در ایران در تیمی به جز پیکان بازی کند مگر اینکه پیشنهاد اروپایی داشته باشد.

* نگران این هستید که عملکرد مغانلو با حضور در استقلال و پرسپولیس تحت تاثیر حاشیه ها و فشار طرفداران قرار بگیرد؟

- برای حضور در استقلال و پرسپولیس خیلی گذشته بازیکن ملاک نیست. بازیکن در این تیم ها باید هر هفته، هر بازی و هر لحظه خوب باشد. نمی دانم ولی شاید یک مربی مثلا گل نزدن در دو بازی را تحمل نکند و بازیکن را روی نیمکت بفرستد. به نظرم بهترین گزینه برای شهریار در ایران، همین پیکان است.

* سازمان لیگ فوتبال ایران اخیرا طرح ممنوعیت جذب مربی و بازیکن خارجی را تصویب نموده است. آیا با این مصوبه موافق هستید؟

- با این شرایط که فوتبال ایران 45 میلیون دلار در فیفا بدهکار است، این بهترین تصمیم بود. فوتبال ما عادت نموده است که به جز چند مورد استثنا، بازیکنان و مربیان بی کیفیتی بیاورد که همه آنها هم باشگاه ها و تیم هایشان را محکوم نموده اند. دم مسئولان سازمان لیگ با این تصمیم گرم!

* اما این مصوبه باعث بالارفتن قیمت بازیکنان و مربیان داخلی می گردد.

- ما کدام خارجی را به ایران آوردیم و از او کار یاد گرفتیم؟ به جز کارلوس کی روش و یکی دو مورد دیگر که عالی بودند، کدام مربی به ما چیزی یاد داده است که حالا با نیامدنش بدبخت شویم؟! کی روش هم که جدایی اش داستان شد و با شکایت و دعوا از ایران رفت. اگر برای تیم ملی مربی می آوریم باید برند باشد و با مربیان ایرانی جلسه بگذارد و آموزش بدهد! مربی خارجی در فوتبالمان داشته ایم که سه تیم عوض نموده و یا 20 سال در ایران بوده ولی هیچ مقامی نیاورده است.

* قبول کنید وقتی هم مربی خوب خارجی در ایران داشته ایم، مربیان ایرانی خودشان نخواستند چیزی از او یاد بگیرند و در واقع این کار را باعث افت شخصیت خود می دانستند.

- یادگیری، افت شخصیت ندارد. اگر مربی دانش خود را به روز نکند، به تدریج کهنه و از دور خارج می گردد. نگاه از بالا به مربی آسیب می زند. اگر برای مربیان دوره های آموزشی به روز بگذارند خیلی خوب است. یک تمرین بارسلونا یا دیناموزاگرب را از نزدیک تماشا کردم و به اندازه یک عمر تمرین یاد گرفتم. باید مربیان داخلی را وادار به آموزش دیدن نمایند. پول همین مربیان خارجی را صرف سفر مربیان داخلی به اروپا و حضور در تمرین تیم های معتبر نمایند.

* در خصوص بازیکن خارجی هم همین نظر را دارید؟

- بله همین نظر را دارم. بازیکنان بی کیفیت خارجی در فوتبال ایران کم نبوده اند. من موسی کولیبالی را با دستمزد ماهی هزار دلار به ایران آوردم آنهم زمانی که دلار 2700 تومان بود. این بازیکن خوب بود و چند سال است که در ایران بازی می نماید.

* فدراسیون فوتبال هم روز گذشته قانون سقف قرارداد مربیان و بازیکنان را تصویب کرد. این قانون کمکی به فوتبال می نماید؟

- به نظرم سقف قرارداد یعنی دروغ. قبلا این قانون را گذاشتند که نتیجه نداشت. مثلا به منِ مربی می گفتند 500 میلیون قرارداد ببند ولی 300 میلیون دیگرش را اتومبیل یا چیزهای دیگر می دادند. این قانون منجر به فرار مالیاتی می گردد و بازدهی ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نمی گذارم مغانلو به استقلال و پرسپولیس برود، سقف قرارداد یعنی دروغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمی گذارم مغانلو به استقلال و پرسپولیس برود، سقف قرارداد یعنی دروغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید