موقع خواب موها را ببندیم ؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، تهران (پانا) - معمولا قبل از خواب دندان هایمان را مسواک می زنیم و صورتمان را می شوییم و موهایمان را شانه می کنیم اما اگر موهایمان بلند است باید آن ها را ببندیم و بخوابیم یا نه؟

موقع خواب موها را ببندیم ؟

به گزارش خراسان، وقتی با موی باز می خوابید ، با موهای ژولیده بیدار می شوید اما دلایل دیگری هم وجود دارد که باید موهایتان را قبل از خواب ببندید. این دلایل عبارت است از :

موها گره می خورد

وقتی در خواب غلت می زنید، احتمال دارد موهایتان در هم گره بخورد. این اتفاق به دلیل سایشی رخ می دهد که هنگام مالیده شدن موها به روبالشی ایجاد می شود. این مسئله نه تنها باعث می شود با موهای گره خورده از خواب بیدار شوید، بلکه تکرار آن هم ممکن است در نهایت باعث ضعیف شدن موهایتان شود.

جوش صورت

اگر پوست حساس و مستعد جوشی دارید، بهتر است موهایتان را از صورت تان دور نگه دارید. محصولات مراقبت و آرایش مو روی تارهای مو باقی می ماند، به همین دلیل ممکن است این مواد شب ها به پوست تان راه یابد و منافذ پوست را مسدود کند. این موضوع هم ممکن است منجر به جوش و تحریک شدن پوست شود.

موهای تان وز می شود

خوابیدن با موی باز می تواند باعث از دست رفتن رطوبت موها شود. ممکن است بالش تان مقصر وز شدن موهای تان باشد، چون موها هر چه بیشتر به بالش ساییده شود، رطوبت بیشتری را از دست می دهد.

باعث موخوره می شود

اگر قبل از خواب موهایتان را نبندید، غلت هایی که در خواب می زنید ممکن است به موهایتان آسیب بزند و در نتیجه، باعث شکستن تارهای مو و بروز موخوره شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "موقع خواب موها را ببندیم ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موقع خواب موها را ببندیم ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید